ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Через військовий препарат коломийська Млинівка стала зеленою

Минулого тижня у Коломиї стався екологічний курйоз. Річка Млинівка, що протікає біля Кляштору, стала яскраво-зеленого кольору. Містом одразу поповзли чутки, спектр яких був доволі широкий – від диверсії ФСБ до жартів, що у річці помився Шрек. Дійсність виявилася більш прозаїчною. Річку забруднив військовим засобом для посадки гелікоптерів місцевий мешканець.

Як вдалося з’ясувати, цю екологічну диверсію зробив син колишнього військовика, який служив на аеродромі у Корничі. Очевидно ще за служби чоловік притягнув додому цей засіб за українським принципом «най ми буде». Лежав він, лежав, аж поки господарі не почали наводити лад. Разом із сміттям коломиянин кинув у річку і пакет, який в момент забарвив Млинівку у зелений колір, пише "Дзеркало Коломиї".

За словами інспектора санітарно-екологічної служби комунального підприємства “Коломийська муніципальна дружина” Романа Савінського,  конкретні висновки робити ще зарано, оскільки воду віддали на аналіз до Івано-Франківська, а результатів ще немає. Єдине, що можна говорити достеменно, – речовина, яку викинули у воду,  не фарба, а сильний окисник. На землі вона стає коричневого кольору, на металі – червоною, а у воді – зеленою.

Загрози, що ця речовина потрапить у питну воду для коломиян немає.

Хоча Млинівка впадає в Прут, загрози, що ця речовина потрапить у питну воду для коломиян немає. Справа в тому, що водозабір стоїть до впадіння Млинівки у Прут. А от для мешканців Снятина та Чернівців загроза є – каже Роман Савінський.

Прокоментував ситуацію і заступник міського голови Коломиї з комунальних питань Богдан Федорук.

За його словами, на чоловіка наклали адміністративний штраф максимального розміру, а це понад 1000 гривень. Також чиновник повідомив, що цей випадок змусив почати  активніше боротися із забрудненням річок мешканцями міста, які каналізаційні стоки зі своїх господарств спрямовують просто у міські річки.

Віктор Фітьо