ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

На 68-му році помер відомий український футболіст з Коломийщини Петро Слободян

На 68-му році життя помер відомий український футболіст, у минулому гравець київського «Динамо» і збірної СРСР, уродженець Шепарівців на Коломийщині Петро Петрович Слободян.


Про це повідомили на сайті київського "Динамо".


За «Динамо» Петро Слободян виступав з 1975 по 1979 роки і взяв участь в історичних перемогах клубу. Володар Суперкубка УЄФА – 1975, чемпіон СРСР 1975 і 1977 років. Майстер спорту міжнародного класу. У Києві футболіст провів п'ять сезонів і близько сотні матчів. Могло бути довше і більше, але на заваді стали травми, які переслідували Слободяна чи не всю кар'єру. Через це виступи у великому футболі він закінчив у розквіті сил – у 27 років. Провів два матчі за збірну СРСР.


Після завершення кар'єри футболіста Петро Слободян почав працювати викладачем на кафедрі фізичного виховання університету імені Т. Г. Шевченка. Згодом став завідувачем кафедри. Паралельно виступав за команду ветеранів київського «Динамо», яку деякий час навіть очолював.


Посаду в університеті залишив у 1998 році, а в 2001 очолив київську «Оболонь», яку відразу ж вивів до вищої ліги. На тренерському містку «пивоварів» Слободян трудився двічі: перший раз тренував команду з 2001 по 2004, другий – з 2006 по 2008 роки. Після завершення роботи в «Оболоні» вирішив більше уваги приділяти сім'ї і повернутися до викладацької діяльності.


У 2020 році Петру Петровичу указом Президента України було присвоєно Орден «За заслуги» ІІ ступеня. 


Додамо, що Петро Слободян народився 2 липня 1953 року у селі Шепарівці, футбольні навички почав здобувати у футбольній школі Коломиї. Вічна пам'ять...


Нагадаємо, торік легендарні "динамівці", серед яких Петро Слободян, зіграли у Коломиї з місцевими ветеранами футболу в рамках турніру, який ініціював Андрій Іванчук і фонд "Покуття".