ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

ФОТО. Легендарні "динамівці" зіграли у Коломиї з місцевими ветеранами футболу: як це було

До Коломиї в рамках турніру “Покуття футбол фест” завітали ветарани “Динамо” (Київ). Організував турнір  БФ “Покуття”, ініціатором створення якого є Андрій Іванчук.

На початку пролунав Державний гімн України. А потім розпочалась гра. Варто зазначити, що оскільки матч був товариським, число замін було необмеженим і тайм тривав не 45 хвилин, як зазвичай, а 30. Вже на 23-ій хвилині коломийська команда лідирувала з рахунком 3:0. Хоч і матч проходив дуже якісно та із дружнім ставленням одне до одного, "динамівці" явно були проти такого завершення поєдинку, в підсумку вболівальники побачили аж 9  забитих м’ячів у ворота обох команд. 5:4 - на користь коломийської команди, таким був кінцевий рахунок матчу.

"Я щасливий, що повний стадіон людей. Футбол - це народна гра, це культура. Все, що ми робимо - відкривається і школа, відбуваються такі ігри, цей фестиваль, який ми разом з нашими фанатами започаткували, це тільки робить нашу націю сильнішою, здоровішою. Коли наші діти займаються спортом – вони розвиваються, а батьки спокійні, що молодь обирає здоровий спосіб життя", - прокоментував Андрій Іванчук, який теж був присутній на матчі.

Колишніх футболістів не буває

“Коли ми приїжджаємо в такі міста, як тут, то розуміємо, що ця народна любов  залишилась. Розуміємо, що ми щось таки зробили гарне для людей, коли бачимо, як нас зустрічають, приймають – це дуже приємно. Ви бачите, що ми не в такій гарній формі, як колись, проте ми неабияк вдячні коломиянам за те, що вони прийшли сьогодні на стадіон і підтримали нас", – коментує володар Кубка Кубків, гравець "Динамо" 1980-1988 років Вадим Євтушенко.

До Коломиї завітали "динамівці": Всеволод Романенко, Володимир Безсонов, Сергій Федоров, Сергій Беженар, Василь Рац, Юрій Калітвінцев, Іван Яремчук, Геннадій Литовченко, Артем Яшків, Василь Яшків, Ігор Костюк, Олег Венглійнський, Сергій Коновалов, Вадим Євтушенко, Петро Слободян, Андрій Біба, Володимир Мунтян, Олександр Заваров.

 “Атмосфера була дуже святкова, я задоволений, що приїхали зірки українського футболу   -  зараз ветерани. Багато кого пам’ятаю, їхні ігри. Тут зібрались колишні  лідери команди і я вдячний, що вони сьогодні приїхали до Коломиї”, – коментує Іван Погорілий, мешканець Обертина.

До та після матчу  кияни не мали відбою від людей, хтось прагнув зробити фото, взяти автограф, дехто просто сказати дякую і потиснути руку.

“Мені дуже сподобався сьогоднішній матч, оскільки я є вболівальником "Динамо”,  – ділиться школяр Іван Лубик.

“Я брав автографи у Безсонова, Михайличенка і Яремчука, я дуже люблю футбол, матч - просто супер”, –  розповідає коломиянин Юрій Федосюк.

"З 6 років займаюсь цим спортом, відвідую різні гуртки, і, можна сказати, футбол - це моє життя, я ним захоплююсь. Дуже приємно, що сьогодні до нас завітали ветерани "Динамо", – коментує Ростик Ярославський.

Петрові Слободяну – 66 років, свого часу він теж захищав честь київського "Динамо".  1976 року команда грала з московським “Спартаком” і тоді від цього матчу залежало, хто вилетить з ліги  Союзу – "Карпати" (Львів) чи “Спартак” (Москва).

“І я тоді забив 3-ій м’яч і “Спартак” вилетів.  Такі заходи і матчі – це популяризація футболу. Бачите, скільки людей підходить, щоб зробити фото, взяти автограф… Думаю, ця молодь, діти вони теж прагнуть досягнути тих висот,  яких колись досягнули ми".

Свято футболу вдалося

Також ми поспілкувалися з гравцями коломийської команди.

"Такі матчі варто проводити в хорошому настрої, адже це - товариський матч, потрібно поводитись дуже толерантно, чітко, так і було сьогодні. Щиро дякуємо їм за те, що  приїхали до нас. Ми вже не вперше граємо  з ними, проте сьогодні вийшов дуже гарний матч. Дякуємо також нашим глядачам, які прийшли сьогодні на матч", - Павло Палій, капітан команди "Коломия-Сільмаш". 

Валерій Кайдаков, який  пересуваєтсья на візку, розповідає, що колись був футболістом, 8 років грав за печеніжинські "Карпати", виступав у складі команди  на першості області в групі А.

 “Я приїжджаю сюди на кожен матч.  Сьогоднішнє свято футболу вдалось, минулого тижня я також був на ще одному святі, коли Андрій Шевченко приїжджав. Він мені особисто потиснув руку, тепер маю спільне фото", - розповідає пан Валерій.

Вже завтра зіркові ветерани київського "Динамо" завітають на городенківський стадіон "Колос", де о 17:00 проведуть товариський матч з місцевою командою ветеранів.

 

Автор: Віталій Бирчак