На Прикарпатті у кабана виявили збудник африканської чуми свиней

У дикого кабана, який загинув у вольєрному господарстві села Рибне ПП “СЛНДПГ “Чорний ліс”, Тисменицького району встановлено діагноз африканська чума свиней.

При досліджені відібраних проб біологічного матеріалу в Державному науково-дослідному інституті лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи у Києві від загиблого дикого кабана з вольєрного господарства села Рибне ПП “СЛНДПГ “Чорний ліс” Тисменицького району встановлено діагноз “африканська чума свиней”, повідомляє “Дзеркало Коломиї” з посиланням на прес-службу Івано-Франківської ОДА.

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху захворювання спеціалістами Держпродспоживслужби області та району проведено епізоотичне розслідування та негайно було вжито всіх необхідних заходів щодо недопущення поширення африканської чуми свиней за межі епізоотичного осередку.

Довідка: Африканська чума свиней (АЧС) [Pestis africana suum] – небезпечна інфекційна хвороба свиней, яка характеризується лихоманкою, запальними і дистрофічними ураженнями внутрішніх органів, чисельними крововиливами та високою смертністю.