На Львівщині жінка-солдат ЗСУ поширювала ідею розширення “Новоросії”

Працівники СБУ у Львівській області викрили жінку-військовослужбовця ЗСУ, яка пропагувала сепаратистські ідеї в російських соціальних мережах та закликала українських громадян ухилятися від мобілізації.

Про це повідомляє УНІАН з посиланням на прес-центр СБУ.

Сепаратистка служила старшим солдатом однієї з військових частин і мала доступ до секретної інформації. У позаслужбовий час вона розповсюджувала у мережі Інтернет російські пропагандистські штампи, агітувала за розширення території так званої «Новоросії», відкрито підтримувала існування терористичних псевдоутворень «ДНР/ЛНР», а також закликала до насильницької зміни конституційного ладу та ухилення від мобілізації.

Співробітники спецслужби затримали 40-річну жінку-військовослужбовця за сприяння військової служби правопорядку.

13 квітня під час обшуків за місцем проживання зловмисниці правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку з доказами антиукраїнської діяльності.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 109 Кримінального кодексу України (публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу, або до захоплення державної влади, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій).

Перевіряється інформація про можливі факти розголошення військовослужбовцем державної таємниці.