Мистецьку цінність муралів обговорили у Івано-Франківську

22 червня в Івано-Франківську відбулося засідання комісії,  яка оцінила нещодавно створені мурали на фасадах будівель міста.

У робочій групі працівники департаменту архітектури та містобудування, архітектори, мистецтвознавці, громадські діячі, художники.

Як зауважив Володимир Гайдар, під час фестивалю Porto Franko ГОГОЛЬФЕСТ у місто намагалися підтягнути сучасний контент. Фестиваль має всі шанси на продовження. Мурали були в напрямку візуального мистецтва. Дарія Кольцова, художник, була координатором локацій у цій частині дійства, – повідомляє “Галицький кореспондент”.

«Саме вона відповідала за цю частину фестивалю, ми довірилися професіоналу і треба так робити завжди. При цьому поставили рамки: не виходити за межі релігійних, морально-етичних норм, політики. Роботи були абстрактні, цікаві кольористикою і грою площин. Я не художник і не можу давати мистецьку оцінку. З точки зору того, що ставив перед собою фестиваль, мурали виконали свою роботу. Про них говорять, люди думають, обговорюють мистецтво вцілому. Відгуки різні, одні критикують, іншим подобається. Фасади притягують увагу, змушують черговий раз звернути увагу на міську архітектуру», – зауважив директор фестивалю Porto Franko ГОГОЛЬФЕСТ Володимир Гайдар.

Члени комісії запитали, чи були ескізи робіт і чи здійснювалося погодження цього питання. У департаменті архітектури не бачили ескізи і не погоджували їх, зауважив головний архітектор Дмитро Нижник.

«Якщо художник робить це у себе вдома, не треба нічого погоджувати. А в просторі міста це слід було обговорювати. Я не розумію суті цього зібрання? Для чого це зараз, щоб замалювати стіни?», – зауважив директор Музею Мистецтв Прикарпаття Михайло Дейнега.

Люди приїхали, зробили роботу і поїхали. Треба було спочатку думати, контролювати їх ще до початку виконання робіт. А так це буде неетично щодо самих митців, наголосив Дейнега.