Андрій Іванчук відвідав Коломийський медколедж, який закінчив майже 30 років тому

На свято Андрея народний депутат, засновник БФ “Покуття” Андрій Іванчук відвідав Коломийський медичний коледж, який закінчив 30 років тому.

На початку зустрічі директор коледжу подарував краянину його атестат, який зберігався в навчальному закладі. Потім студенти показали театралізоване дійство “Ніч на Андрея”.

Андрій Іванчук поспілкувався зі студентами і викладачами коледжу, пригадав студентські роки та поділився спогадами.

“Коли приїжджаєш і дивишся на результати своєї роботи, отримуєш велике задоволення. У Коломиї у мене живуть бабуся і мама, я приїжджаю сюди на всі свята і буду частіше заходити в медколедж у гості. Я розумію, наскільки важлива викладацька робота, скільки ви вкладаєте у дітей і наскільки важливо, як ви підготуєте їх до дорослого життя”, – каже Андрій Іванчук.

Він розповів про основні проекти благодійного фонду “Покуття”, який діє в Коломиї вже чотири роки. Це масштабна комп’ютеризація всіх шкіл міста і розпочата комп’ютеризація навчальних закладів району, подарований місту світло-музичний фонтан, конкурси малюнків, розколяда, встановлення дитячих майданчиків біля церков, зараз розпочато новий проект – будівництво дзвіниці біля церкви св. Йосафата.

“Напевне ви знаєте, я 4 роки тому відкрив благодійний фонд, адже вважаю, що зараз змінюється  глобальний світ і я хотів би, так само, як я отримав базову освіту у Коломиї, щоб теж  в учнів Коломиї і Коломийського району були ці всі можливості. І зараз ми повністю комп’ютеризовуємо всі школи Коломиї і району. Коломийський політехнічний коледж, якому я надавав допомогу, розробив методику і зараз запрацює масштабна олімпіада між школами району і міста  з програмування. Щоб було змагання, щоб була мотивація, ми взамін переможцям будемо давати призи. А це сучасні комп’ютерні класи для їхніх шкіл. Я навіть трохи призупинив комп’ютеризацію Коломийського району, тому що хочу, щоб діти приїхали на олімпіаду, виграли цей комп’ютерний клас, і не я подарував цей клас сільській школі, а ці діти самі  виграли його своїми знаннями”, – наголосив Андрій Іванчук.

Також народний депутат наголосив на важливості якісної діагностики на ранніх стадіях захворювання. Він розповів про переваги нової поліклініки у Коломиї та новітньої медичного обладання, закупленого туди за держкошти за його сприяння.

Читайте також: Андрій Іванчук: Коломийська поліклініка стане одним з найсучасніших діагностичних центрів Західної України

“Прикро, що, подорожуючи закордоном і знаючи, що такі хвороби, як рак молочної залози, рак яєчників, рак простати – вони вже відійшли на другорядний план у світі,  вони  не турбують людей, від них нема ні травматизму, ні тим більше смертності, як у нас в Україні.  Тому ми поставили собі за мету – благодійний фонд і я особисто – за 10 років змінити якість і тривалість життя моїх земляків, тому дуже важливий напрямок – найсучасніша діагностика, можливість виявлення недуг на ранніх стадіях. Набагато легше і дешевше і з найменшими наслідками, лікувати недугу, коли це все виявляється на ранніх стадіях.

Тому ми прийняли рішення і добудували нашу поліклініку, укомплектували її найсучаснішим обладнанням. В лікарні дуже багато зроблено, приймальний покій – сучасний. Ви напевне знаєте, що з восьми ангіографів, які виділив уряд, один потрапив саме у Коломию, і відкрився першим. Зараз закінчують  навчання  молоді фахівці і я вважаю, що це дуже змінить ситуацію в нашій місцевості з діагностикою, лікуванням, і власне тривалістю і якістю життя. Це дуже важливий напрямок. Ми  популяризуватимемо цю справу, щоб стало модним обстежуватися щороку.

Я раніше сумнівався, як це зробити, але коли поїздив по сільських  школах і побачив, як діти у Коломийському районі, дивлячись фільм про роздільне сміття, розуміють наскільки це важливо для майбутніх поколінь. Вдома привчили батьків і всі в школу тягнуть пляшки скляні, окремо пластик, окремо макулатуру. Я переконаний, що з такими чудовими дітьми, студентами, учнями ми зможемо змінити цю культуру, вони допоможуть нам, ми – їм”, – переконаний Андрій Іванчук.