Андрій Іванчук: Коломийська поліклініка стане одним з найсучасніших діагностичних центрів Західної України

Народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради з питань економічної політики, ініціатор створення благодійного фонду “Покуття” Андрій Іванчук розповів про медобладнання для нової поліклініки, будівництво басейну та цьогорічні проекти фонду.

– У Коломиї нарешті запрацювала нова поліклініка, фундамент якої був закладений ще у 2000-му році. Вже цього тижня лікарі зі старої поліклініки переїхали у нову і розпочали приймати перших пацієнтів.

Пане Андрію, знаємо, що Ви доклали зусиль для завершення будівництва поліклініки – за Вашого сприяння наприкінці року з Держбюджету було виділено 10 мільйонів гривень на добудову медустанови.

Після завершення будівництва постала необхідність дороговартісного медобладнання, без якого лікарі не можуть повноцінно працювати. Медики, зібравши підписи, зверталися до Вас з цим питанням. Тож на якому етапі зараз закупівля діагностичного обладнання?

– Наприкінці 2016-го року, як і обіцяли, спільними зусиллями ми добудували поліклініку. Коли Президент дізнався, що стільки років будівля перебувала в незавершеному стані, а торік її вдалося добудувати, то він особисто вирішив завітати до Коломиї на відкриття.

Петро Порошенко приїхав не з порожніми руками – Президент подарував сучасний УЗД-апарат з чотирма датчиками, вартістю приблизно 1 мільйон гривень. Також він посприяв, щоб за два дні до відкриття поліклініки на засіданні Кабінету Міністрів Уряд прийняв постанову про виділення з фонду соціально-економічного розвитку 25 мільйонів гривень для придбання першочергово необхідного діагностичного обладнання.

Після освоєння першого траншу на придбання медобладнання на цьому виділення коштів для поліклініки не завершиться – ми надалі працюватимемо над цим питанням.
Коломийська поліклініка стане сучасним діагностичним центром. Тому надзвичайно важливо, щоб там було те обладнання, яке дасть можливість діагностувати будь-які хвороби вже на перших стадіях.

Завдяки персоналу поліклініки коломияни зможуть отримати фахове лікування та якісні діагностичні послуги, не виїжджаючи за межі міста. Коломия стане таким собі медичним містечком. Також поліклініка розрахована на ще чотири райони довкола Коломийського, тобто тут обслуговуватимуть пацієнтів з цілого округу. Людям вже не доведеться їздити до Івано-Франківська.

У недалекому майбутньому наша поліклініка стане одним з найсучасніших діагностичних центрів Західної України.

Нещодавно від благодійного фонду “Покуття” було закуплено для поліклініки сучасний апарат для безболісного дроблення каміння в нирках.

– Чи може Коломийська поліклініка очікувати на другий транш коштів для закупівлі медобладнання?

– 25 мільйонів – це та сума, яка дасть можливість забезпечити, насамперед, необхідним діагностичним обладнанням. Тільки після закупівлі такого обладнання лікарі зможуть повноцінно обстежувати пацієнтів. Це, відповідно, буде новий сервіс та нові умови для пацієнтів.

– Важливими об’єктами для Коломиї залишаються очисні споруди і дамби. Бачимо, як потерпає від постійних паводків сусіднє Закарпаття… Розкажіть про фінансування з Держбюджету відновлення дамби та оновлення очисних споруд.

– З приводу будівництва дамби від річки Прут з боку Шевченківського озера, то питання вже вирішено. Нині тривають проектні роботи, і, переконаний, Міністерство екології їх профінансує. Як пообіцяв мені міський голова Коломиї, з настанням тепла роботи тут розпочнуться. Планується відновити зруйновану ділянку протяжністю 580 метрів.

Що стосується оновлення очисних споруд для каналізаційних стоків у Корничі, то там вже є проект, який наразі проходить експертизу. Однозначно цього року будуть виділені кошти, і роботи розпочнуться. Тут йдеться про закупівлю нового обладнання. Воно дозволить удвічі збільшити потужність споруд.

– Ще один проект, який зараз не менше цікавить коломиян, – це будівництво водноспортивного комплексу на Співочому полі. Це питання порушували на державному рівні ще на початку минулого року…

– Про здоров’я потрібно дбати з дитинства… Коли я мешкав у Коломиї, тут була спортивна інфраструктура, басейн. Зараз коломийські діти позбавлені цього. Тому, мабуть, і кажуть, що наше покоління було здоровіше.

У нас амбітні плани. Я не люблю обіцяти, для мене головне – щоб був результат. Територію в районі Співочого поля, де раніше розташовувався басейн, бачу, як “спортивне серце” Коломиї.

Там, думаю, вдасться створити сучасну спортивну інфраструктуру з басейнами, стадіоном, залами для боротьби і боксу, тренажерним залом. Вже цьогоріч розпочнемо відповідні роботи. Повна вартість проекту водно­спортивного комплексу – 140 мільйонів гривень. Реалізовуватиметься він через співфінансування: 90% вартості надійде з Державного бюджету, 10% – з міського.

Проект має бути успішно завершений за два роки. І коломиянам вже не доведеться говорити, що Коломиї потрібен басейн.

Ми стараємося якомога скоріше все втілити, хоч ситуація у країні зараз складна, значне фінансування йде на нашу обороноздатність на Сході.

Маючи певні можливості, як діючий депутат Верховної Ради, стараюся максимально допомогти рідному місту розвиватися. Використовуючи цей період часу, хочу завершити в місті необхідні для містян проекти, такі, як басейн.

– Неодноразово порушувалося питання про надання житла сім’ям військовослужбовців 10-тої гірсько-штурмової бригади, яка дислокується у Коломиї. Коли військові зможуть отримати житло та які кроки для цього вже зроблені?

– Це питання дуже важливе для нас, і вже є перші результати. У Коломиї є велике приміщення гуртожитку, який належав Міністерству освіти. Нещодавно я домовився з міністром освіти Лілією Гриневич та міністром оборони Степаном Полтораком і днями був підписаний спільний наказ про передачу цього приміщення з балансу Міносвіти на баланс Міністерства оборони. Маємо надію, що невдовзі сімейні військовослужбовці 10-тої бригади отримають ключі від нових квартир. Зараз для нас важливо створити якісні умови для захисників легендарної бригади, яка дислокується в Коломиї.

– Пане Андрію, на завершення – про проекти благодійного фонду “Покуття”. Які пріоритетні напрямки обрали на цей рік?

– Цього року пріоритетним питанням для фонду залишається комп’ютеризація шкіл. Торік ми оснастили сучасними комп’ютерними класами всі коломийські школи та гімназію. Наприкінці минулого року дали старт комп’ютеризації шкіл в Коломийському районі – такі класи вже отримали шість шкіл. На цьому зупинятися не будемо: комп’ютеризацію продовжуємо в цьому році. Знання інформатики дадуть нашим дітям можливість після завершення школи комфортно почуватися в сучасному світі.
Також нині дуже важливим є знання іноземних мов. Я закінчив Коломийську спеціалізовану школу №1. І ті знання англійської, які я там отримав, дали мені можливість легко комунікувати з носіями мови у світі.

Тому я хочу, щоб школярі міста та району отримали максимум знань з англійської мови. Без неї зараз нікуди. І отримали знання не десь там потім – в університеті чи за кордоном, а тут, в Коломиї. Бо якщо мені це вдалося, то це вдасться і їм.
Тож окрім вкладу у розвиток інформатики, на що ми зробили акцент торік і продовжуємо цьогоріч, прагнемо також створити умови для вивчення англійської мови.

Зараз поширеними є лінгвістичні кабінети, де діти за допомогою сучасних аудіопрограм зі спеціальним технічним обладнанням вивчають іноземну мову. Думаю, саме це стане наступним кроком фонду “Покуття”.

Також для нас в пріоритеті залишається розвиток спорту, без якого нація здоровою бути не може.