Зі світу по нитці | Новини міста Коломия

Ярмарок в Італії для допомоги бійцям АТО, медикаменти з Німеччини, військова форма з Франції, дві тонни одягу та продуктів з Польщі… І це ще далеко не повний список того, як українська діаспора допомагає українським військовим у зоні конфлікту. Про співчуття та підтримку іноземців та те, як коломияни перевозять європейську допомогу для наших бійців «Дзеркало» вивчало цього тижня.

Як пише «Дзеркало Коломиї», протягом минулого місяця у місті Коло, що у Польщі, школярі організували акцію. Діти приносили до своїх навчальних закладів іграшки та одяг для українських дітей, батьки яких служать у зоні конфлікту. Для військових АТО та вимушених переселенців поляки увесь місяць збирали одяг та кошти, на які закупили півтонни продуктів харчування.

Перевезла усі речі з польського міста до Коломиї громадська організація «Український рід». Вона тісно співпрацює з поляками, маючи там постійного представника в ЄС Юлію Рутковську. Активісти на знак вдячності запросили польських дітей завітати до України, щоб познайомитися з красою нашого краю. Ті, у свою чергу, запропонували юним коломиянам не зволікати і також відвідати Польщу.

Голова громадської організації «Український рід» Андрій Сава приємно вражений небайдужістю поляків, мовляв, сьогодні підтримка європейських країн надважлива для українців. «Разом зі своїми однодумцями ми поїхали до Польщі, щоб перевезти благодійну допомогу. І хочу сказати, що нас зустріли дуже тепло й привітно. Там люди дуже співчувають родинам загиблих, постійно цікавляться ситуацією в зоні АТО і прагнуть максимально допомогти українцям», – каже А. Сава.

Днями в Італії відбувся ярмарок з метою збору коштів для українських військових. Туди з Коломиї поїхав отець Микола Остафійчук. Чоловік вже тривалий час співпрацює з українською діаспорою в Європі й Америці. Дотримуючись народної мудрості «Зі світу по нитці – бідному сорочка», по всьому світу збирає допомогу для бійців АТО.

Окрім цього, українська діаспора має в найближчих планах звести пам’ятник Небесній Сотні в одному з італійських міст.

Практично щомісяця разом зі священиком купують автомобілі у Польщі для бійців волонтери військово-патріотичного об’єднання «Коломия-центр». Кажуть, що діаспора в Європі найчастіше надсилає медикаменти для солдат. І важливо те, що вони є дуже ефективними, дорогими і в Україні не продаються. Переважно з-за кордону передають знеболюючі, антигрипкові медичні препарати, антиопікові сіточки, які розчиняються у шкірі і загоюють рану при отриманні опіку будь-якого ступеня.

Жителі Франції переважно передають через банківські рахунки волонтерам по п’ятдесят чи сто євро. На останні отримані кошти від французів коломияни купили військову форму для бійців, якої вкрай не вистачає, та відремонтували джип, який відправили у зону АТО.

«Не можу виділити нікого окремо, хто допомагає бійцям, адже долучаються до благодійності люди з усієї Європи, – провадить розмову волонтер Роман Кутейніков. – У Європі набагато дешевша військова амуніція. До прикладу, ті ж самі протипіщані окуляри у нас вартують 550 грн., а у Франції їх можна придбати за сьогоднішнім курсом за 120 грн. Те ж саме стосується наколінників, берців, військової форми натівського зразка, ціна яких у рази дешевша за українську».

Наразі волонтери домовились про закупівлю військової форми для бійців АТО у Франції. Також мають надію, що жителі інших країн не будуть байдуже спостерігати за складною військовою ситуацією в Україні і долучатимуться до збору коштів та необхідних речей для військових АТО. Адже наші захисники сьогодні дуже потребують підтримки.

Новини міста Коломия | Дзеркало Коломиї