ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

На Коломийщині активісти хочуть розірвати договір з агрофірмою через окроплені поля з порушенням санітарних норм

Припинити співпрацю з ПСП "Оскар" вимагають активісти в Отинії. Люди кажуть, що через оброблення земельних угідь цією агрофірмою у жителів селища погіршується самопочуття.

Вчора представники "Оскару" так і не з’явились на збори активістів, інформує Курс.

"Ми хотіли поговорити. Адже попередньо оскарівці нецензурно висловлювалися, пропонували активістам солярку та землі як підкуп, щоб ті перестали блокувати їх транспорт. Приїхали на збір представники Держпродслужби та Фітослужби. А от від "Оскару" нікого не було, на телефонні дзвінки не відповідали", – розповіла юрист, помічник народного депутата Юрія Дерев’янка, мешканка Отинії Марія Карп’юк.

Вона також додала, що активісти і надалі будуть контролювати та вимагатимуть від фермерів дотримуватися санітарних норм при окропленні земельних угідь пестицидами.

"Зараз це відбувається з порушенням, дуже близько до населення та у сильний вітер. Наша боротьба триває. Ми вимагаємо розірвання договорів. Хоча їх і досі нам ніхто не надав і не показав положення, які в них прописані", – говорить Карп’юк.

Мешканець села Угорники Михайло Хавлюк каже, що агрофірма "Оскар" належить Медведчуку.

"Покарати їх дуже тяжко. На наші звернення реагують, але цього замало. Експертиза, яка б могла довести, що окроплення здійснює шкоду для здоров’я, є дороговартісною. А от штрафи для фірми були б мізерними", – говорить чоловік.

Окрім того, Михайло Хавлюк – пайовик, землею якого користується ПСП «Оскар», каже: «Ось уже понад понад 5 років ця агрофірма орендує мою землю, однак договору і станом на сьогодні на руки мені не надали. Я хочу розірвати з ними договір. «Оскар» не дотримується норм. Після окроплення в мене, для прикладу, був сильний кашель, а у поліклініках наплив людей. Нехай вони віддадуть нам нашу землю і забираються звідси».

Відзначимо, що нещодавно у соціальній мережі “Фейсбук” мешканці Отинії та довколищніх сіл Глибока, Угорники, Ворона скаржились на окроплення полів ПСП "Оскар" з порушенням санітарних норм.

Конфлікт між мешканцями Отинії та агрофірмою «Оскар» розпочався ще у 2017 році. Тоді люди вимагали припинити скроплення полів, бо скаржилися, що це спричиняло захворювання дітей, гинула риба, птиця і бджоли.