За $1200 хабара екс-керівнику військкомату у Коломиї та його посереднику присудили по 25,5 тис. грн. штрафу

Нагадаємо, у Коломиї військовий комісар військкомату отримав $1200 хабара за те, аби вплинути на рішення військово-лікарської комісії щодо непридатності до служби призовника. Він діяв разом з посередником.

У вересні Коломийський міськрайонний суд виніс вироки по двох справ. Попередньо повідомлялося, що якщо вину військового комісара доведуть у суді, то йому загрожуватиме від 8 до 12 років позбавлення волі.

19 вересня суддя Веселов В. виніс вирок по справі колишнього військового комісара Коломийського військкомату. Суд визнав винним обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.28 , ч.2 ст.369-2  КК України, і призначив покарання – штраф у розмірі 25,5 тис. грн.

А також за рішенням суду заставодавцю повернуть заставу, внесену за екс-керівника військкомату у розмірі 103 тисячі 350 гривень, повідомляє “Дзеркало Коломиї” з посиланням на прес-службу Коломийського міськрайонного суду. Нагадаємо, 1 липня до Івано-Франківський міський суд обрав міру запобіжного заходу – тримання під вартою та визначив грошову заставу. За обвинуваченого була внесена застава і він знаходився під домашній арештом до оголошення вироку.

“Свою вину в судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_2 визнав в повному обсязі і пояснив, що на початку весни 2016 року до нього звернувся його знайомий ОСОБА_3 щодо можливості непризову на строкову службу гр.О СОБА_4, на що він погодився. В перших числах березня 2016 року ОСОБА_3 передав йому 500 дол. США, які отримав від гр. ОСОБА_4. З 4 березня 2016 року гр.ОСОБА_4 розпочав проходження медичної комісії в Коломийському військкоматі,і він контролював хід проходження ним комісії. 9 березня 2016 року було прийнято рішення про придатність гр.ОСОБА_4 до строкової служби. Однак, знаючи,що у гр.ОСОБА_4 були проблеми із здоров`ям, пов`язані з отриманою тим травми голови, він в середині червня 2016 року повторно провів гр.ОСОБА_4 до невропатолога, вказавши, що стан того погіршився і про необхідність проведення повторного медичного огляду, давши зрозуміти своє прихильне ставлення до призовника ОСОБА_4. Після цього був проведений додатковий огляд призовника ОСОБА_4 і в висновку було вказано про непридатність призовника до строкової служби. 29 червня 2016 року близько 12.30, біля Коломийського військкомату він отримав від ОСОБА_3 другу частину неправомірної вигоди в сумі 400 дол.США,залишивши собі 300 дол.США,які отримав від гр.ОСОБА_4 за непризов останнього на строкову службу.

У вчиненому кримінальному правопорушенні обвинувачений щиро кається і просить суворо його не карати”, – йдеться у вироку Коломийського міськрайонного суду від 19 вересня.

Посереднику військового комісара суддя Обідняк виніс вирок 12 вересня. Посереднику теж присудили штраф у розмірі 25,5 тис. грн. А також на обвинуваченого чекає додаткове покарання у виді позбавлення права обіймати посади, пов’язані з виконанням функцій представника влади, а також посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на підприємствах, установах, організаціях незалежно від форми власності строком на 2 роки.

“Діючи за попередньою змовою групою осіб із військовим комісаром Коломийського об’єднаного міського військового комісаріату підполковником, перебуваючи поблизу Коломийського об’єднаного міського військового комісаріату, громадянин одержав від особи (назвемо його Іван) неправомірну вигоду матеріального характеру в сумі 1200 доларів США двома прийомами — розмірами 500 та 700 доларів США відповідно, яка в подальшому була поділена між ним та іншою особою за забезпечення непризову на строкову військову службу пана Івана шляхом впливу на членів військово-лікарської комісії при Коломийському ОМВК щодо прийняття ними рішення про непридатність до військової служби у мирний час, обмежену придатність у воєнний час пана Івана”, – ідеться у вироку Коломийського міськрайонного суду від 12 вересня.

Свою вину в судовому засіданні обвинувачений  визнав повністю та покаявся.