ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Якісна школа – це середовище, у якому дитина щаслива. ВІДЕО


"Якісна школа — це середовище, у якому дитина щаслива" — з таким слоганом Державна служба якості освіти запустила інформаційну кампанію про систему забезпечення якості освіти в українських школах. У межах кампанії Державна служба якості освіти створила інформаційний ресурс та анімовані відеоролики про те, що таке якісна школа та система забезпечення якості освіти, впровадженням якої займається Служба.До чого усi звикли? Мiфи про якiсну школу


  • Усі звикли, що якість освіти вимірюється виключно балами ЗНО, участю учнів в олімпіадах тощо

  • Всі проблеми школи – у відсутності достатнього фінансування. Було б більше грошей – все одразу стало б добре

  • Освітнє середовище – це "євроремонт" і нові меблі
    у школі

  • Головне, щоб у школі були гарнї вчителі, а від директора мало що залежить

  • Жорстка дисципліна – запорука успішності учнів

  • На місцях ніхто не впливає на якість освіти – все вирішується “нагорі”


Але це не так

Якісна школа – це результат спільних зусиль засновника, який забезпечує ресурсами, директора, який постійно вдосконалює якість, вчителів, які розвиваються, щоб давати якісну освіту, мотивованих учнів, які отримують навички й уміння, корисні в житті, та батьків, які беруть участь у розвиткові школи. Якісна школа - це місце, куди хочеться йти і де безпечно знаходитись. У школі учні почуваються комфортно, мають друзів та нічого не бояться. На них не кричать вчителі, не принижують і не цькують однокласники.


На уроках у школі цікаво. Вчителі дають можливість висловлювати власну думку та вчать не боятись помилятися. А ще тут вірять, що знання мають цінність лише тоді, коли учні вміють їх застосовувати в житті: розрахувати необхідний об’єм акваріума для рибок, прочитати вказівники англійською в аеропортах, аналізувати інформацію та не вірити фейкам.


У якісній школі всі рівні незалежно від соціального статусу, віросповідання, місця проживання. Хлопець чи дівчина, з айфоном чи без – усі мають рівні можливості для навчання та розвитку здібностей і талантів.


Батьки, відпускаючи дітей у якісну школу, не хвилюються за їхню безпеку та здоров’я. Адже у класі – якісне світло та комфортна температура, тож дитина не “посадить” зір і не застудиться на уроці. Територія школи огороджена парканом, і ніхто сторонній туди не потрапить і не зашкодить. Батьки впевнені, що їхні діти у школі всебічно розвиваються, а їхні успіхи оцінюють об’єктивно та прозоро. Постійний зворотний зв’язок від школи допомагає краще розуміти середовище, у якому навчаються діти.


Батьки – повноцінні учасники освітнього процесу, тож можуть і мають впливати на якість освіти у школі, де навчаються їхні діти. Наприклад, будучи фахівцями в тій чи іншій сфері, можуть допомогти директору покращити освітнє середовище.


Для вчителя школа – це територія творчої свободи та розвитку. Вчителі мають педагогічну автономію та розробляють власні навчальні програми. Вчителі щирі та відкриті до спілкування, поважають учнів та своїм професіоналізмом завойовують авторитет і повагу дітей.


Навчаючи дітей навичок та умінь, вчитель застосовує нові підходи і до оцінювання успіхів своїх вихованців – спостерігає, як учні працювали над завданням, як співпрацювали між собою, яких зусиль докладали, чи були зацікавлені у процесі, та оцінює їхні навички, уміння і компетентності.


З інформаційним ресурсом, створеним у межах кампанії про якісну школу, можна ознайомитись ТУТ.