- Усі звикли, що якість освіти вимірюється виключно балами ЗНО, участю учнів в олімпіадах тощо
- Всі проблеми школи – у відсутності достатнього фінансування. Було б більше грошей – все одразу стало б добре
- Освітнє середовище – це "євроремонт" і нові меблі
у школі - Головне, щоб у школі були гарнї вчителі, а від директора мало що залежить
- Жорстка дисципліна – запорука успішності учнів
- На місцях ніхто не впливає на якість освіти – все вирішується “нагорі”
Якісна школа – це результат спільних зусиль засновника, який забезпечує ресурсами, директора, який постійно вдосконалює якість, вчителів, які розвиваються, щоб давати якісну освіту, мотивованих учнів, які отримують навички й уміння, корисні в житті, та батьків, які беруть участь у розвиткові школи.
Якісна школа - це місце, куди хочеться йти і де безпечно знаходитись. У школі учні почуваються комфортно, мають друзів та нічого не бояться. На них не кричать вчителі, не принижують і не цькують однокласники.
На уроках у школі цікаво. Вчителі дають можливість висловлювати власну думку та вчать не боятись помилятися. А ще тут вірять, що знання мають цінність лише тоді, коли учні вміють їх застосовувати в житті: розрахувати необхідний об’єм акваріума для рибок, прочитати вказівники англійською в аеропортах, аналізувати інформацію та не вірити фейкам.
У якісній школі всі рівні незалежно від соціального статусу, віросповідання, місця проживання. Хлопець чи дівчина, з айфоном чи без – усі мають рівні можливості для навчання та розвитку здібностей і талантів.
Батьки, відпускаючи дітей у якісну школу, не хвилюються за їхню безпеку та здоров’я. Адже у класі – якісне світло та комфортна температура, тож дитина не “посадить” зір і не застудиться на уроці. Територія школи огороджена парканом, і ніхто сторонній туди не потрапить і не зашкодить. Батьки впевнені, що їхні діти у школі всебічно розвиваються, а їхні успіхи оцінюють об’єктивно та прозоро. Постійний зворотний зв’язок від школи допомагає краще розуміти середовище, у якому навчаються діти.
Батьки – повноцінні учасники освітнього процесу, тож можуть і мають впливати на якість освіти у школі, де навчаються їхні діти. Наприклад, будучи фахівцями в тій чи іншій сфері, можуть допомогти директору покращити освітнє середовище.
Для вчителя школа – це територія творчої свободи та розвитку. Вчителі мають педагогічну автономію та розробляють власні навчальні програми. Вчителі щирі та відкриті до спілкування, поважають учнів та своїм професіоналізмом завойовують авторитет і повагу дітей.
Навчаючи дітей навичок та умінь, вчитель застосовує нові підходи і до оцінювання успіхів своїх вихованців – спостерігає, як учні працювали над завданням, як співпрацювали між собою, яких зусиль докладали, чи були зацікавлені у процесі, та оцінює їхні навички, уміння і компетентності.
З інформаційним ресурсом, створеним у межах кампанії про якісну школу, можна ознайомитись ТУТ.