ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

На коломийському карильйоні лунає всесвітньо відомий "Щедрик". ВІДЕО

У переддень Нового року на коломийському карильйоні лунає всесвітньо відомий "Щедрик" Миколи Леонтовича. Відео опублікували на сторінці Коломия Культурна.

"Тогоріч ми всі бігали, готувалися до свят і забували про найосновніше, те, що сьогодні ми навчилися цінувати, а саме хвилини щастя, які нам випадають сьогодні не відкладаючи їх на завтра.

В переддень Нового року нехай музика дозволить нам хоч на деякий час забути про жахіття війни.

Усім нам сили, внутрішнього спокою і якнайшвидшої перемоги!" - йдеться у дописі.


Нагадаємо, дзвіницю з карильйоном біля церкви свщ. Йосафата УГКЦ 2019 року Коломиї подарував народний депутат України, засновник БФ «Покуття», наш краянин Андрій Іванчук.


Збудована дзвіниця – це відновлення нашої історії. Раніше тут містився римо-католицький костел Діви Марії з дзвіницею, а 1946 року дзвіницю знищила радянська влада.


Завдяки зусиллям та ініціативі Андрія Іванчука зараз церква має практично первісний вигляд. Окрім  того, дзвіницю оснастили унікальним інструментом - карильйоном, яких в Україні є лише декілька. Коломийська дзвіниця  має 51 дзвін. Їх на спеціальне замовлення вилили у Нідерландах.


3-го серпня 2019 року на освячення новозбудованої дзвіниці з карильйоном до Коломиї приїжджав Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.