ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Вчені розробили новий засіб боротьби з супербактеріями

За прогнозами ВООЗ, супербактерії вже до 2050 року можуть виявитися в стані вбивати до десяти мільйонів чоловік на рік, а на початку 2017 року було опубліковано список стійких до антибіотиків пріоритетних патогенів - вперше за 69-річну історію організації.

При цьому у вчених поки немає достатньо потужної і надійної зброї проти цієї загрози.

Дослідники ведуть свою непомітну війну проти супербактерій, розробляючи антимікробні матеріали, які вбивають бактерії, гелі та навіть використовують світло для знищення хвороботворних мікробів. Команда вчених з дослідницького інституту Скріппса (США) зосередилася на структурній зміні раніше відомого антибіотика в надії зробити його більш потужним.

Антибіотик ванкоміцин широко використовується в медицині вже 60 років, але недавно бактерії почали розвивати стійкість до нього. Команда створила дві модифікації, щоб зробити ванкоміцин більш потужним, а нова розробка додала третю модифікацію, якої бактерії не здатні чинити опір, повідомляє Добрий лікар з посиланням на fainaidea.com.

Це підвищує надійність антибіотика. Патогенні організми просто не можуть обійти три незалежні механізми дії. Навіть якщо вони стійкі до однієї з модифікацій, їх вб'ють інші дві”, - пояснює провідний дослідник Дейл Богер.

Нова версія ванкоміцину була успішно перевірена на ванкоміцин-резистентних формах ентерококів. Дослідники заявляють, що нова форма антибіотика в 1000 разів ефективніше колишньої, а значить потрібно набагато менше препарату для боротьби з інфекціями.