Додому Новини Вчені розробили новий засіб боротьби з супербактеріями

Вчені розробили новий засіб боротьби з супербактеріями

0
Поділитися
Фото ілюстративне

За прогнозами ВООЗ, супербактерії вже до 2050 року можуть виявитися в стані вбивати до десяти мільйонів чоловік на рік, а на початку 2017 року було опубліковано список стійких до антибіотиків пріоритетних патогенів – вперше за 69-річну історію організації.

При цьому у вчених поки немає достатньо потужної і надійної зброї проти цієї загрози.

Don Yapon

Дослідники ведуть свою непомітну війну проти супербактерій, розробляючи антимікробні матеріали, які вбивають бактерії, гелі та навіть використовують світло для знищення хвороботворних мікробів. Команда вчених з дослідницького інституту Скріппса (США) зосередилася на структурній зміні раніше відомого антибіотика в надії зробити його більш потужним.

Антибіотик ванкоміцин широко використовується в медицині вже 60 років, але недавно бактерії почали розвивати стійкість до нього. Команда створила дві модифікації, щоб зробити ванкоміцин більш потужним, а нова розробка додала третю модифікацію, якої бактерії не здатні чинити опір, повідомляє Добрий лікар з посиланням на fainaidea.com.

Це підвищує надійність антибіотика. Патогенні організми просто не можуть обійти три незалежні механізми дії. Навіть якщо вони стійкі до однієї з модифікацій, їх вб’ють інші дві”, – пояснює провідний дослідник Дейл Богер.

Нова версія ванкоміцину була успішно перевірена на ванкоміцин-резистентних формах ентерококів. Дослідники заявляють, що нова форма антибіотика в 1000 разів ефективніше колишньої, а значить потрібно набагато менше препарату для боротьби з інфекціями.