Сектор комунікації поліції Івано-Франківщини продовжує цикл розповідей про спецпризначенців Прикарпаття, які воювали на Сході.
Тарас Кравченко – старший сержант поліції, спецпризначенець. 40-річний боєць народився у Галицькому районі. Як почалася війна, вирішив не чекати, коли покличуть служити, а самостійно зголосився і пішов вчитися.
"Тоді я розумів, що є два варіанти: одразу йду або очікую. Але я сам хотів вирішувати свою долю", - пояснює Тарас Кравченко.
До війни чоловік працював програмістом і непоганий заробіток мав. Але відсиджуватися вдома не хотів, бо мав внутрішній обов’язок. Раніше Тарас служив у внутрішніх військах і за це отримав державну нагороду. Каже, прадід і дідо воювали, і він повинен. А початок війни передбачав, зсилаючись на те, що багато читав.
Коли потрапив на полігон, де тривали тримісячні навчання, хлопців вчили "беркутівці" . Тарас розумів, що певну базу знань отримає, а далі варто покладатися тільки на себе. Чоловік розумів тих, хто так і не вирушив у зону АТО. Впевнений, що не варто себе підставляти ворогу під приціл, якщо не готовий. Війна закинула Тараса в Іловайськ у серпні 2014 року. Про ситуацію в зоні бойових дій прикарпатець небагатослівний: колектив хвалить, їсти було що, тільки на сон часу постійно не вистачало.
"Ми розуміли, що людина, яка запанікує, загине. Потрібно було думати про себе і команду, заряджаючи патрони і стріляючи. Коли ти робиш свою роботу, час йде спокійніше", - запевняє Тарас.
Кожен з них чекав, коли все завершиться. Хлопці за декілька днів вивчили ворога і знали, коли буде атака.
"Найважливіша зброя, яка у мене є, це моя голова. Бо якщо у тебе є найпотужніша зброя, але ти не вмієш нею користуватися і боїшся вчасно застосувати, то що вона тобі дасть?" - розповідає Тарас Кравченко.
29 серпня бійці виходили з оточення. Їх машину обстріляли кулеметами, а водія вбили. Добре, що в автомобілі верх був відкритим і бійці могли врятуватися, вистрибуючи на ходу. У першій черзі одного чоловіка ворог застрелив. Готувалася друга черга, у якій був Тарас. Коли він вискочив і падав, то думав, що пораненняі смерть оминув. В цих декілька секундах навіть не зрозумів, коли куля влучила під самісіньке серце. Кров била струмом вгору, а Тарас, лежачи на землі, чекав кінця. Просив побратимів тікати, а його залишити, щоб і їх не зачепило. В якийсь момент заснув, за 30 хвилин прокинувся і зрозумів, що ще живий. А тим часом кров текла при кожному ударі серця. Тарас ледво поклав пов’язку, випив обезболюючі і міцно притиснув автомат, а болі вже не чув.
"Думаю, коли людина хоче жити, то медицина безсила. Я ковтав знеболюючі, начепив легеневу пов’язку і розумів, що це ще не кінець".
Знайшли Тараса за добу сепаратисти. Забрали на базу, зв’язали і грозилися допитом. Запитали лікаря, що з ним буде, а той відповів: "Кілька годин проживе, а далі на ковбасу". Тоді терористи вирішили ледь живого Тараса обміняти, але якщо до ранку дотягне. Чоловіка питали, чи не загнеться, і почули у відповідь, що не дочекаються.
Боєць слово дотримав і коли його обміняли, одразу доправили до вертольота. Тарас знітився і просився до машини, бо так боявся висоти і не розумів, як має перенести ще це. Побратими казали, що часу на машину немає. Вертольотом чоловіка доставили до військового госпіталю, в якому було так багато поранених, що поглядом Тарас не міг зрозуміти, скільки їх. Лікарі уже на чолі писали номер пораненого. Тарас добре пам'ятає, що був 121-шим. Йому сказали, що одне ребро роздроблене, а ще три - переламані. А ще порвані м’язи на руці і пошкоджена нога. Лікувався Тарас до нового року, а потім повернувся у батальйон – програмістику закинув:
"Людина змінюється, коли йде далі. Головне не повертатися по житті назад. Я вибрав шлях і ним крокую далі".
Підготувала Лідія БОЙКО
Читайте також: Знав, що помре молодим: історія Героя з Прикарпаття, який загинув на Сході
Популярні новини
Як вибрати подушку для дитини? На що звертати увагу?
15 Листопада 2024
Коломийська молодь отримає по 5000 євро на реалізацію своїх проєктів.
15 Листопада 2024
ЯК ПРОВЕСТИ РІЗДВЯНИЙ ПІСТ
15 Листопада 2024
Айфон 15 Про Макс: революція в технологіях та дизайні
14 Листопада 2024
Розведення породистих кішок: що потрібно знати, перш ніж почати
14 Листопада 2024