У Підгайчиках припинено подачу газу. Люди перекрили дорогу. ФОТО

Станом на п’ятницю дорога через Підгайчики була заблокована мешканцями села. В другій половині дня люди вдалися до ще радикальніших дій – перекрили головну об’їзну трасу на Чернівці в районі села Королівка.

Причина блокування в тому, що село Підгайчики повністю відключено від газопостачання ще від середи, як запевняють мешканці – без усілякого попередження. Газове ж управління перекрило подачу газу через “необхідність провести заміну аварійно непридатного газогону”, – так нам пояснив старший інженер з експлуатації газу Ігор Корчовий, Дзеркало медіа.

Мешканці села мають кардинально іншу точку зору. Сільський депутат сільради Василь (прізвища не назвав) каже наступне.

– На вулиці Гора газовики нібито провели обстеження й виявили витік газу, з чого зробили висновок, що газогін треба міняти – добротні стальні труби на поліетиленові. Але за тридцять років експлуатації газогону жодного обстеження, жодного обслуговування не проводилося, то звідки газовики взяли, що газ витікає? З грошей, які ми заплатили за газ, газовики буцімто виділяють 200 тисяч на заміну вуличного газогону, а всі вводи до власних господарств люди мають робити своїм коштом. Вартість таких робіт – від 10 до 15 тисяч гривень з господарства. А що мешканці вулиці Гора відмовляються платити такі суми, то газовики перекрили подачу газу для всього села. Таким чином, ми стали заручниками перед усім селом…

Представники газового господарства показали протестувальникам акти обстеження господарств, які начебто стали підставою для необхідності міняти ввідні труби. Однак, як виявилося, чимало документів – фіктивні. Люди, які дивилися на офіційні папери обурювалися, що жодних обстежень не було, а окремі підписи власників господарств узагалі підроблені. ( Так, на одному з актів стоїть “підпис” жінки, яка рік перед тим померла).

Затиснуті в кільце обуреними мешканцями, представники газового господарства, фактично, нічого до ладу пояснити людям так і не змогли, як і пообіцяти пустити а село газ, мовляв, вони таких уповноважень не мають. Чим інцидент закінчиться, наразі передбачити складно.

Іван ДЖИНДЖУРА

Фото: Андрій КАНЯ