У Коломиї зросли тарифи на воду

З 12 травня тарифи на холодну воду зросли для 24 водоканалів України.

Відповідні постанови 26 квітня затвердила НКРЕКП, а 11 травня їх опублікувала газета Урядовий кур’єр. Тарифи набули чинності на наступний день після публікації, тобто 12 травня, повідомляє “Дзеркало Коломиї” з посиланням на Нову комунальну Україну.

Холодна вода подорожчала в Києві, Львові, Рівному, Дніпропетровську, Хмельницькому, Ірпіні, Вишневому, Боярці, Кам’янці-Подільському, Павлограді, Лисичанську, Коломиї та інших містах.

Рівень подорожчання коливається від 7% до 28%. Найбільший відсоток зростання – у Львові, в чисельному вимірі тарифу – в Рівному та Києві.

Наприклад, тариф для киян зросте на 14,7% і складе 15 гривень 79,2 копійки за кубометр (раніше платили 13,77 гривні), за водовідведення гарячої води – 7,52 гривні (раніше – 6,93).

“Сказати, що регулятор змінив тарифи якось під килимом або без обговорення, не можна: всі вони порціями приймалися на засіданнях в січні, лютому і березні за участю органів місцевого самоврядування. Але фінальні постанови приймалися саме 26 квітня напередодні свят, ймовірно, щоб не посилювати негатив споживачів… Шашлики закінчилися, сюрприз вдався”, – пише видання.

Причинами збільшення тарифів називають зменшення обсягів реалізації послуг, зростання мінімальної зарплати, зростання цін на електроенергію, облік витрат на повірку лічильників у приватному секторі.

Тарифи на воду у Коломиї:

— на централізоване водопостачання – 8,37 грн за 1 куб. м (без податку на додану вартість);

— на централізоване водовідведення – 5,37 грн за 1 куб. м (без податку на додану вартість);

Читайте також: Стало відомо, чому у Коломиї зростуть тарифи на воду