У Галичі розглядають впровадження медичної реформи

На нараді, яку провів 13 квітня 2018 року голова Галицької райдержадміністрації Микола Попович, розглянули питання щодо стану впровадження медичної реформи в первинній ланці району.

За інформацією заступника головного лікаря КЗ “Галицька ЦРЛ” Івана Цибуха, уже з 1 квітня 2018 року галичани можуть вибирати свого лікаря первинної допомоги і підписувати з ним Декларацію, інформує WestNews.

Лікарем первинної допомоги може бути сімейний лікар, педіатр та терапевт. Пацієнт має право обрати для себе будь-якого лікаря, незалежно від місця реєстрації чи проживання.

Відмовитися від укладання контракту з пацієнтом медик зможе, тільки якщо у нього вже перевищено ліміт договорів (2000 осіб). Пацієнту надається право змінити лікаря через певний час після укладання контракту при умові, що людина незадоволена зробленим вибором.

Перелік безкоштовних послуг буде єдиним по всій країні і вони обраховуватимуться за єдиною тарифною сіткою, незалежно від місця їх надання. Частина послуг, натомість, стане офіційно платною.

Вторинна та третинна ланки працюватимуть у старому режимі і лише з 2020 року перейдуть на нові принципи роботи.

Під час наради обговорено план заходів по впровадженню медичної реформи в районі, зокрема, що стосується реєстрації мед закладів у системі eHealth, а також забезпечення комп’ютерною технікою відповідних лікарів.