ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

На свято Петра і Павла мешканці П'ядиків зробили світлину у вишиванках біля дерев'яної церкви, як їхні предки 100 років тому. ФОТО

12 липня 1922 року на величне свято Святих Первоверховних Апостолів Петра і Павла жителі села П’ядики зафіксували історичну мить, зробивши світлину у вишиванках, на пагорбі біля дерев'яної Церкви Покрови Пресвятої Богородиці.

Світлина збереглася в колекції пана Мирослава Книгницького та його мами пані Анни Книгницької, сторічної жительки села П’ядики, повідомляють на сторінці Парафії Покрови Пресвятої Богородиці с. П'ядики.


Пан Мирослав звернувся до отця Романа Площака, отця Ігоря Дрогомирецького та церковного братства і сестринства, які допомогли відтворити світлину у більших масштабах (зокрема, в центрі села та біля церкви світлину встановили пані Мирослава Беркещук, пан Ярослав Остафійчук та пані Світлана Стефурак). Варто сказати, що світлину 1922 року зробив знаний коломийський фотограф Александр Кіблер.

"Дякуємо всім ідейникам та ініціаторам дійства. Сьогодні, 12 липня 2022 року, парафіяни Парафії Покрови Пресвятої Богородиці, жителі села П'ядики та всі присутні відтворили історичну мить на тому ж п'ядицькому пагорбі біля дерев'яної церкви. Зафіксувала мить і зробила світлину відома коломийська фотомисткиня Марія Латчук.

Дякуємо Богу за все!

Дякуємо ЗСУ!" - йдеться у дописі.