ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Храм у Марківці на Коломийщині відзначив 140-річчя. ФОТО

21 листопада 2023 року, з нагоди престольного свята та 140-ліття Святині, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан із Архіпастирським візитом відвідав Храм Введення в храм Пресвятої Богородиці села Марківка, Печеніжинського благочиння, де, у співслужінні духовенства, звершив Архієрейську Божественну Літургію, читання Акафіста та Чин Малого освячення води.

Архіпастиря з короваєм, квітами, словами привітання зустріли чисельні парафіяни й гості Храму та, під мелодійний передзвін, провели до Святині.

У притворі Преосвященного Владику зустрів настоятель  Храму прот. Василь Ткачук та запросив очолити святкове богослужіння.

Керуючому Коломийською Єпархією за богослужінням співслужили: секретар Єпархіального Управління, настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці села Слобода митр. прот. Юрій Бровчук; настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці села Молодятин митр. прот. Юрій Гушул; настоятель Храму Святої Рівноапостольної княгині Ольги села Мишин митр. прот. Роман Лазарук; настоятель Храму Святого Великомученика Димитрія Солунського селища Печеніжин прот. Микола Глушак; настоятель Храму Введення в храм Пресвятої Богородиці села Марківка прот. Василь Ткачук; настоятель Храму Архістратига Михаїла села Тростянка та релігійної громади Різдва Христового села Сопів прот. Іван Ільчишин та протодиякон Антон Трачук.

На Малому вході, з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Його Преосвященство нагородив прот. Василя Ткачука правом носіння Митри.

Після відпусту Преосвященний Владика Юліан звернувся до присутніх зі словами повчальної проповіді, в якій зазначив: “Сьогодні ми зібралися під склепінням цього старовинного Храму, який святкує своє 140-ліття, щоб тут зустрітися із нашим Небесним Творцем. Можливо, ми не цілком розуміємо, але відчуваємо своїм серцем і душею, що дорога до Храму – це дорога віри, любові, надії, радості та дорога, яка веде до Бога”.

Говорячи про історію Святині села Марківка, Владика Юліан нагадав, що це не перша Церква, яка була збудована в цьому селі, адже спочатку був Храм Святителя Миколая Чудотворця, древні сакральні святині з якого тепер перебувають тут.

“Наші побожні предки є прикладом для всіх нас, адже вони будували храми, живучи в бідності та скруті. Вони вважали Храм найціннішим і найпотрібнішим у їхньому житті, адже тут зберігалася мова, культура й традиції українського народу”, – зазначив Єпископ Юліан.

“Тепер ми живемо в час страшних випробувань через війну, коли лютий ворог все нищить і руйнує та, найстрашніше, що він забирає людські життя, які неможливо повернути. Проте лише в Церкві та завдяки спільній молитві й взаємній любові можливо вимолити в Бога перемогу й мир”, – наголосив Преосвященний Владика.

Опісля Архіпастир привітав настоятеля та релігійну громаду Храму із престольним святом та 140-літтям Святині, а митр. прот. Василя Ткачука ще й

із отриманням найвищої богослужбової нагороди – правом носіння Митри.

Далі, з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Правлячий Архієрей нагородив Благословенними Митрополичими Першосвятительськими Грамотами: релігійну громаду Храму, Кузика Василя Михайловича, Мацьківа Ігоря Дмитровича, Андрусяк Марію Михайлівну та Лащука Дмитра Васильовича.

Подяками Єпархіального Управління Архіпастир нагородив: церковний Хор Храму, братство Храму,  сестринство Храму, Стефанюк Марію Михайлівну, Копильців Євдокію Гнатівну, Гриджук Ганну Іванівну, Копильціва Дмитра Богдановича, Юрчак Розалію Василівну, Руснак Наталію Федорівну, Гриньківа Івана Михайловича, Копильціва Миколу Миколайовича, Гриньківа Миколу Федоровича, Савенко Людмилу Дмитрівну, Майданську Лесю Дмитрівну, Гаврищук Галину Володимирівну, Копильціва Василя Васильовича, Коструб’яка Сергія Васильовича, Михасюк Олесю Іванівну та Ільківа Василя Івановича.

У свою чергу настоятель Храму митр. прот. Василь Ткачук висловив вдячність Архіпастирю за візитацію, високу  нагороду, щиру молитву, мудрі слова повчання та вручив святу просфору та букет білих троянд.

Далі Єпископа Юліана віршами привітали найменші парафіяни Храму.

Після уставного Многоліття, на церковному подвір’ї, було звершено Чин Малого освячення води.

На завершення Преосвященний Владика Юліан очолив заупокійну Літію на могилі колишнього довголітнього  настоятеля Храму митр. прот. Андрія Копильціва (1932-2012).