ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

"Гуцульське весілля" вперше зіграють на Коломийщині у Церкві Різдва Пресвятої Богородиці

В Івано-Франківській області етнічно-культурний фестиваль "Гуцульське весілля" - серед переможців всеукраїнського проєкту "Малі міста – великі враження".

Про це заявив радник з питань регіонального розвитку Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування Ігор Мельничук, повідомляє Укрінформ.

"Етнічно-культурний фестиваль "Гуцульське весілля", яке проводять у селі Мишин Нижньовербізької ОТГ, – серед переможців всеукраїнського конкурсу "Малі міста – великі враження". Таких весіль, як проводять у Мишині, немає ніде в Україні", - стверджує Мельничук.

Голова Нижньовербізької ОТГ Ярослав М’якущак зізнається, що сьогодні представники їхньої громади в уряді отримали сертифікат на суму 250 тис. грн для впровадження проєкту "Гуцульське весілля".

Традиційно фестиваль проходить у вересні. Втім, наступного року краєзнавці хочуть відшукати іншу історичну дату, щоб вперше зіграти весілля у Церкві Різдва Пресвятої Богородиці, яка знаходиться у селі Нижній Вербіж, і входить у список світової спадщини ЮНЕСКО.

"Родзинкою весілля, яке грають у наших селах Великий Ключів та Мишин, є пишний обряд і автентичний вінок молодої, який роблять з гусячого пір’я. Цей вінок плетуть близько пів року. Нині зробити його можуть лише дві наші майстрині, а тому вінок намагаються берегти і передавати наступним поколінням. Знаю, що такий вінок із пір’я ще є в одному з музеїв столиці та у Тіни Кароль.

Також у цих вінках виступає наш фольклорний колектив, пропагуючи місцевий обряд і культуру. Сучасні наречені досі вбирають його на весілля, яке у нас традиційно триває майже тиждень: від неділі до неділі. Вінок для молодої плетуть, зазвичай, у четвер", - розповідає М’якущак.

Відомо, що окрім фестивалю "Гуцульське весілля" переможцями проекту Малі міста – великі враження" на Прикарпатті стали культурно-екологічний проект "ТаПіаріАрт-раут" у селі Старуня, етнофестиваль «Джєнджур фист» у Надвірній, фестиваль гумору і сатири «Весела копиця» у місті Долина, створення Центру дослідження нематеріальної культурної спадщини Рогатинського Опілля у місті Рогатин та фестиваль «Баюракова бартка», яка проходить на території Яремчанської міської ради.

Нижньовербізька ОТГ створена у 2016 році. До її складу увійшли села Великий Ключів, Нижній Вербіж, Верхній Вербіж та Мишин. На Прикарпатті працюють 30 ОТГ.

Програма «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом і його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.