ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Зроблено перші кроки до створення гарячої лінії психологічної підтримки

Уляна Супрун планує створити в Україні загальнонаціональну службу психологічної підтримки, куди кожен українець може звернутися по допомогу в момент особистої кризи.

Про це в.о. міністра охорони здоров’я повідомила на своїй сторінці у Facebook, пише Дзеркало медіа.

Цю ідею Уляна Супрун обговорила на зустрічі в Сіднеї з Колманом О'Дрісколлом — генеральним директором єдиної гарячої лінії психологічної підтримки та протидії самогубствам в Австралії "Lifeline Australia".

"Lifeline Australia" — лінія допомоги, яка щороку надає психологічну підтримку понад 1 млн австралійців. Наразі працює близько 40 центрів, що охоплюють 60 населених пунктів по всій країні.

Близько 11 тис добровольців надають послуги підтримки та понад 1 тис співробітників забезпечує координацію дій з управління та збору коштів.

Кожен може отримати психологічну допомогу в будь-який час, адже лінія працює в режимі 24/7/365 (24 години на добу, 7 днів на тиждень, 365 днів на рік), дзвінки безкоштовні та повністю анонімні.

"Плануємо створення "Лінії життя" і в Україні. Це буде загальнонаціональна служба підтримки, куди кожен українець в момент особистої кризи зможе звернутися за допомогою.

Важливо, щоби це була єдина всеукраїнська лінія, яка об’єднає зусилля багатьох фахівців, організацій, використовуючи досвід того, що вже напрацьовано в Україні та світі", - розповідає Супрун.

В ході зустрічі домовились про наступні кроки:

 - підписання меморандуму про співпрацю між Україною та Австралією, щоби максимально прискорити процес імплементації такої практики в нашій країні;

 - переклад протоколів надання психологічної допомоги, які використовують фахівці австралійської служби;

 - підбір кандидатів — майбутніх тренерів працівників лінії за підтримки посольства Австралії в Україні.

В Австралії завдяки роботі національної гарячої лінії вдається рятувати 50 тис життів щороку.

Уляна Супрун впевнена, що створення єдиної гарячої лінії в Україні допоможе врятувати життя багатьом українцям.