ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Закладений ніс у новонародженого: що робити?

Коли дитина зовсім маленька, будь-які зміни в стані її здоров'я викликають тривогу в батьків, і це не безпідставно. По-перше, навіть незначні симптоми можуть свідчити про наявність захворювання, яке здатне швидко розвинутися до небезпечного. По-друге, малюка не так легко лікувати — більшість препаратів та процедур не підходять для новонароджених. Саме тому, навіть якщо маля турбує усього лише закладений ніс, не варто покладатися на випадок або самолікування, краще записатися на прийом до кваліфікованого фахівця. Досвідчені лікарі чекають на вас у клініці "Веселка",  де дитина може отримати повний комплекс обстежень та тестів. Педіатр у Львові виявить причини закладеного носика, запропонує безпечні та ефективні способи полегшити стан дитини.

Чому може бути закладеним ніс у немовляти?

У перші місяці життя слизові оболонки адаптуються до функціонування в новому світі, тож закладеність носових ходів може бути цілком фізіологічною. Виділення при цьому прозорі, режим сну та харчування не порушено. Щоб спростити для дитини цей період, підтримуйте достатній рівень вологості у домівці, більше гуляйте на свіжому повітрі. За гострої потреби можна користуватися аспіратором. 

Які в будь-якому іншому віці, нежить може свідчити про наявність інфекції. Виділення при ГРЗ або риніті спочатку рідкі й прозорі, а тоді стають жовтуватими або зеленими і густими. Дитині важко дихати носиком, що заважає нормальному сну та смоктанню. Додаються слабкість, вередливість, коливається температура, маля чхає, кашляє, хропить. 

Що можна робити 

  • Забезпечити у кімнаті достатній рівень зволоження повітря. Для цього необхідно регулярно провітрювати, проводити вологе прибирання. Доцільним буде використання зволожувача, особливо в опалювальний сезон.
  • Використовувати сольові розчини, але за призначенням лікаря.
  • Користуватися відсмоктувачем (аспіратором). Цей прилад довго буде в пригоді батькам, аж до того віку, коли дитина навчиться чистити ніс самостійно за допомогою носовичка.
  • Проводити багато часу на свіжому повітрі.

Що категорично не можна робити

  • Використовувати спреї. Розбризкування рідини під тиском може пошкодити ніжну слизову, призвести до отиту. Вибір для немовляти — лише краплі.
  • Капати ніс грудним молоком. Не усім бабусиним порадам варто довіряти: молоко — середовище для розвитку бактерій.
  • Капати соком рослин, овочів. Народні методи можуть спричинити набряк, опік слизової, алергічну реакцію.
  • Використовувати судинозвужувальні краплі без призначення лікаря або довше 5 днів.
  • Чистити ніс ватними паличками або іншими підручними засобами.

Загалом, як би не змінювалося самопочуття новонародженої дитини, батькам потрібно не панікувати, але й не займатися самолікуванням. Візит до педіатра — найкращий спосіб допомогти маляті.