ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

За що голосували депутати на 25-їй сесії Коломийської міськради? ФОТО

12 жовтня відбулася 25-та сесія Коломийської міської ради. Серед питань, які розглядали депутати, – звернення до центральної влади, виконання міського бюджету та ремонт доріг.

Розпочав засідання сесії міський голова Ігор Слюзар повідомленням про кадрові зміни у міській раді.

Так на посаду начальника відділу перспективного розвитку та капітального будівництва призначено Ірину Вандич, Наталя Геник призначена на посаду начальника відділу економіки та муніципального розвитку, Андрій Колісник очолить відділ архітектури та містобудування, Вікторія Образцова призначена начальником відділу інвестиційної політики, зовнішньоекономічної діяльності та енергозбереження, Світлана Сенюк відтепер начальник відділу з питань контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення.Після оголошення кадрових змін настав час депутатських запитів та звернень. Так, Петро Крив’юк ("Свобода") звернув увагу на можливий зсув ґрунту через аварійний стан земляного валу вздовж тротуару біля школи №1.Петро Васкул ("Народний контроль") попросив відремонтувати тротуар на вулиці Моцарта, Василь Козоріз (УНП) повідомив про неякісну подачу електроенергії в колишні дачні будинки на вулиці Довбуша; Тарас Боднарук (НРУ) та Ігор Костюк (УКРОП) попросили закласти кошти в бюджет на 2018 рік на вуличне освітлення та капітальний ремонт вулиць.

Роман Крутко ("Самопоміч") звернув увагу на проблеми міського озера – зокрема, він попросив встановити загороджувальні стовпчики довкола озера, щоб унеможливити заїзд туди машин, а також вивезти сміття.Після розгляду депутатських запитів депутати прийняли два політичні звернення,  адресовані центральній владі. Ініціатором цих звернень була фракція "Самопомочі". Перше з них стосувалося антикорупційної реформи. Депутати міськради висловили думку, що центральна влада її згортає, адже досі відсутній антикорупційний суд. Хоча законопроект про його створення був зареєстрований ще у лютому, однак Верховна Рада і досі так і не спромоглася його розглянути. Це, на думку ініціаторів звернення, демонструє небажання влади продовжувати антикорупційну реформу та здійснювати боротьбу з корупцією. Відповідно, депутати Коломийської міської ради просять прискорити розгляд та прийняття закону про антикорупційний суд та забезпечити формування цього органу протягом найближчих шести місяців.У другому зверненні містилось прохання захистити конституційне право територіальних громад на самоврядування та запобігти встановленню абсолютної влади голів місцевих державних адміністрацій. Децентралізація, йдеться у зверненні, показала свою ефективність. Однак влада протягом останнього року суттєво зменшила темп реформ децентралізації.

[button color="" size="" type="square" target="" link=""]До міської казни надійшло 410 мільйонів гривень. З цієї суми власних, зароблених містом, - 150 мільйонів гривень.[/button]

Після питань політики народні обранці взялися за питання бюджету та його виконання за 2017 рік. Ганна Бакай, начальник фінансового управління, повідомила, що за 9 місяців поточного року бюджет виконано на 150%, тобто до міської казни надійшло 410 мільйонів гривень. З цієї суми власних, зароблених містом, - 150 мільйонів гривень. Це на 8 мільйонів більше, ніж було заплановано.Крім цього, депутати затвердили список інвестиційних проектів, що будуть реалізовуватися через співфінансування міського бюджету та коштів державного фонду регіонального розвитку. Серед них – будівництво басейну та реконструкція вулиці Шкрумеляка.

Також депутати затвердили ряд міських програм та розглянули декілька комунальних.

Опісля приступили до земельних, найрезонанснішим з яких було звернення мешканців будинків 12 та 16 по вулиці Чорновола. Люди намагаються вирішити ситуацію з незаконною, як вони вважають, забудовою у дворі між двома будинками. На межі цих двох будинків розташоване кафе “Галерея”. Частина прибудови цього кафе зведена впритул до під’їзду,  а тепер прибудову хочуть розширити ще на 62 м кв. Мешканці переконують – вони не зможуть навіть зайти до будинку.

Як зазначили у міській раді, цю територію ОСББ приватизувати не можуть, бо вона є власністю міста. В той же час міський голова Ігор Слюзар заспокоює членів ОСББ – без їхньої згоди нічого добудувати не зможуть.

Питання виносилося на розгляд вже втретє, але рішення знову не прийняли.Жителі переконують – будуть звертатися до юристів, аби отримати право на свою землю: “Ми і так страждаємо через це кафе – постійно працює вентиляція і забивається каналізація. А тепер вони хочуть ще розширити добудову, хоча вона і так впритул до входу в під’їзд. Ми просто хочемо приватизувати територію своїх будинків, щоб зробити там двір, але навіть як члени ОСББ зробити цього не можемо”, -пояснює жителька будинку Оксана Попадюк.

Загалом депутати розглянули понад 90 земельних питань.

Текст: Віктор ФІТЬО

Фото: Андрій КАНЯ