ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Як у Коломиї подолати проблему безпритульних тварин?

У 2018 році Коломийська міська рада  отримала дозвіл на будівництво нового притулку для тварин. На це виділили 37 млн гривень, з яких 2 млн розподілені на початкові та підготовчі роботи. Уже 2019 рік, а значить будівництво повинно було розпочатись. 

Ми вирішили переконатись у цьому, поспілкувавшись з його працівниками.  Наразі розпочали будувати паркан та вольєри. Насправді список немалий. До кінця 2020 року будівництво повинні завершити. Незважаючи на це, притулку досить складно зараз сплачувати борги, які накопичились.

Юлія Рибалкіна збирає кошти, отримуючи гроші на картку, але їх не вистачає на утримання такої великої кількості тварин. Попри це, з її слів, проблеми також створюють самі люди.


"Люди не готові нести відповідальність за тварин. Вони відмовляються робити стерилізацію, кастрацію чи просто надати медичну допомогу.  Переважно вони самі не знають, яку породу хочуть взяти, а потім від цього  страждають самі.  Дуже часто підкидають цуценят з сусідніх областей, виїжджаючи за межі свого міста та району.

Неправильно роблять і пенсіонери. Виходячи з супермаркету, годують тварин курячими лапами, які не перетравлюються. Собака стає агресивним і вже через рік потребує дорогої операції.

Неправильно тримати собаку породи "хаскі" в однокімнатній квартирі. Дуже часто спостерігаю, як молоді пари, тільки одружившись, знімаючи квартиру, беруть собаку. Потім не мають часу дивитися за твариною", - розповідає Лариса Рибалкіна.Перед тим, як брати собаку, потрібно звернутись до кінолога, дізнатись про породу та її особливості.

Пані Лариса переконана, що для подолання проблеми з безпритульними потрібно ввести серйозні штрафи та взяти під контроль їх виконання. Тільки так  людей можна навчити піклуватися про своїх домашніх улюбленців.АВТОР: Соломія МАРДАРОВИЧ

ФОТО: Андрій КАНЯ