ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Відомо, чому прикарпатські бюджетники вчасно не отримують заробітну плату

На рахунку Головного управління Державної казначейської служби України в Івано-Франківській області немає грошей на соціальні виплати та зарплати працівникам бюджетної сфери. Про це на нараді в обласній військовій адміністрації повідомила начальниця установи Віра Смачило, інформує Суспільне.


"Затримка йде через відсутність фінансового ресурсу. Такі "касові розриви" (затримка виплат через нестачу грошей у бюджеті – ред.) виникали й в інші роки", — сказала Віра Смачило.


За її словами, всі документи зареєстрували, платіжки прийняли, однак на рахунку казначейства немає необхідної суми. Віра Смачило каже, "касовий розрив" невеликий: зарплати бюджетникам виплачені за 13 травня, а комунальні платежі — за 5 травня.


Під час воєнного стану казначейська система при проведенні видатків керується постановою № 590 від 09.06.21, яка визначає черговість проведення платежів в умовах обмеженого фінансового ресурсу на казначейських рахунках.


Віра Смачило розповіла, що відповідно до 19 пункту постанови першочергово проводяться видатки на національну оборону.


"Після виконання видатків, які йдуть на оборону, проводяться інші, визначені підпунктом 2. Навіть заробітна плата бюджетникам виконується після проведення видатків на оборону", — розповідає Віра Смачило.


Начальниця головного управління Державної казначейської служби України в Івано-Франківській області додає, що грошові виплати військовим ідуть вчасно і в повному обсязі. Решту видатків казначейство оплатить в порядку черговості, коли на їхній рахунок надійде необхідна сума.


До теми: Коломиянам роз'яснили, чому досі не прийшов аванс та соціальні виплати


Читайте також: На Прикарпатті платники заборгували 274 млн грн ЄСВ на загальнообов’язкове державне соціальне страхування