ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

В Україні дозволять проектувати стоянки на дахах ТРЦ та адмінспорудах

З 1 липня в Україні дозволять проектувати стоянки та гаражі на дахах торгово-розважальних центрів та адміністративних споруд. Винятки - дитсадки, школи та лікарні.

Про це повідомили у міністерстві регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ, передає Gazeta.ua.

"Такі стоянки є у Польщі, Франції, Італії, Німеччині. Це дуже вигідно робити, бо часом знайти вільне місце під паркінг, особливо у великому місті, важко", -  сказав заступник міністра Лев Парцхаладзе.

Чиновник зазначив, що для вирішення питання нестачі місця та для розширення кількості паркомісць використовуватимуть покрівлі громадських будівель, які передбачають експлуатацію поверхні в різних цілях.

"Ми теж вирішили запозичувати такий іноземний досвід і у нових змінах ДБН передбачили можливість проектування вищезазначених стоянок”, - сказав Парцхаладзе.

За словами міністра, для реалізації цієї ідеї автостоянки мають проектуватися згідно з вимогами ДБН щодо протипожежних відстаней до прилеглої забудови та правил улаштування електроустановок від брівки земляного полотна до опор ліній електропередач.

На таких парковках передбачатимуть обов’язкові евакуаційні виходи, а розміщувати тимчасові укриття для автомобілів заборонять.