ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Уляна Мандрусяк стала заслуженою працівницею культури України. ФОТО

Президент Петро Порошенко присвоїв звання заслуженого працівника культури України коломиянці Уляні Мандрусяк.

Про це повідомляє "Дзеркало медіа".

Відповідний указ глава держави підписав 9 листопада з нагоди Дня працівника культури і народного мистецтва.

Уляна Мандрусяк очолює відділ культури Коломийської міської ради, а також є головою благодійного фонду "Покуття".

Читайте також: Уляна Мандрусяк: Завдяки писанкам у Коломиї сконцентрувалася енергетика всієї України

"Родина моя з тих, кого прийнято вважати патріотами, за комуністів моїх батьків обзивали "ворогами народу", - колись розповідала в інтерв'ю "Дзеркалу" Уляна Мандрусяк. - Дійшло до того, що маму не хотіли ніде брати на роботу, куди вона, бідна, не звернеться, всюди чує відмовку: "Прийдете за три дні". Нарешті прийняли були в насінну інспекцію, але й там кагебісти не давали спокою, телефонували завідувачці, щоб звільнила маму. Завідувачка Надія Базюк, треба віддати належне, боронила маму, казала, що насінництво не має нічого спільного з ідеологією. Та щойно мамі виповнилося 55, її зразу ж звільнили.

Батьки надавали важливого значення мові. Пам’ятай, учили мене, що гріх великий цуратися рідної мови, переходити на мову чужинця, якщо ти перебуваєш на своїй землі. Я це запам’ятала й завжди говорю рідною мовою. А при вступі в Івано-Франківський педінститут відчула, що око КГБ пасе й мене, довелося вступати у виш іншого обласного центру".

Нагадаємо, торік У. Мандрусяк отримала медаль від владики Коломийської єпархії УПЦ КП "За жертовність і любов до України".