ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Уляна Мандрусяк стала заслуженою працівницею культури України. ФОТО

Президент Петро Порошенко присвоїв звання заслуженого працівника культури України коломиянці Уляні Мандрусяк.

Про це повідомляє "Дзеркало медіа".

Відповідний указ глава держави підписав 9 листопада з нагоди Дня працівника культури і народного мистецтва.

Уляна Мандрусяк очолює відділ культури Коломийської міської ради, а також є головою благодійного фонду "Покуття".

Читайте також: Уляна Мандрусяк: Завдяки писанкам у Коломиї сконцентрувалася енергетика всієї України

"Родина моя з тих, кого прийнято вважати патріотами, за комуністів моїх батьків обзивали "ворогами народу", - колись розповідала в інтерв'ю "Дзеркалу" Уляна Мандрусяк. - Дійшло до того, що маму не хотіли ніде брати на роботу, куди вона, бідна, не звернеться, всюди чує відмовку: "Прийдете за три дні". Нарешті прийняли були в насінну інспекцію, але й там кагебісти не давали спокою, телефонували завідувачці, щоб звільнила маму. Завідувачка Надія Базюк, треба віддати належне, боронила маму, казала, що насінництво не має нічого спільного з ідеологією. Та щойно мамі виповнилося 55, її зразу ж звільнили.

Батьки надавали важливого значення мові. Пам’ятай, учили мене, що гріх великий цуратися рідної мови, переходити на мову чужинця, якщо ти перебуваєш на своїй землі. Я це запам’ятала й завжди говорю рідною мовою. А при вступі в Івано-Франківський педінститут відчула, що око КГБ пасе й мене, довелося вступати у виш іншого обласного центру".

Нагадаємо, торік У. Мандрусяк отримала медаль від владики Коломийської єпархії УПЦ КП "За жертовність і любов до України".