Коли хочуть принизити якогось вихідця з села, зазвичай махають рукою: «Ет, село без сільради». Однак усе йде до того, що цей вислів втратить свою актуальність, оскільки сільради в найближчій перспективі можуть узагалі перестати існувати. У восьми селах навколо Печеніжина вони вже формально не діють від минулої неділі — дня виборів сільських старост.
Печеніжин, нагадаємо, став першим у Коломийському районі центром об’єднаної територіальної громади, створеної в рамках розпочатої в державі децентралізації. Наступним кроком, відповідно до Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад», стали вибори сільських старост, які розпочалися в Україні 17 січня.
28 лютого дійшла черга й до нашого краю.
Процедура виборів старост у неділю нагадувала звичайну процедуру виборів сільського голови. Це були прямі вибори, щоб стати старостою, переможцеві достатньо було набрати просту більшість голосів, пише "Дзеркало Коломиї".
Як розповіла голова виборчої комісії Леся Дмитерко, на вісім старостинських посад претендувало 30 кандидатів. Проте говорити про якусь особливу зацікавленість виборців недільним заходом не доводиться, явка, за винятком хіба Слободи й Молодятина, була низькою.
У Сопові, наприклад, з 2000 виборців на дільницю прийшло заледве 600 осіб.
Кому віддали селяни свої голоси? У Малому Ключеві, Рунґурах, Слободі й Молодятині — людям, які були до виборів сільськими головами в названих селах.
У чотирьох інших населених пунктах старостами обрано: Сопів — Роман Федюк, Княждвір — Василь Лесюк, Кийданч — Володимир Ющак, Марківка — Іван Копильців.
Новообрані старости представлятимуть у об’єднаній громаді інтереси своїх мешканців, входитимуть до складу її виконавчого комітету, братимуть участь у підготовці бюджету, допомагатимуть мешканцям готувати документи для подання в органи влади, виконуватимуть інші обов’язки. Передбачається також, що старости виконуватимуть і деякі адміністративні функції, наприклад, видаватимуть окремі довідки, документи, щоб люди не їхали за ними до Печеніжина. Хоча в законі це наразі не прописано, кожна громада начебто має ухвалити власне положення про старосту, визначивши перелік його повноважень.
- Перезавантаження влади, таким чином, відбулося, — підсумував недільні вибори голова Печеніжинської об’єднаної територіальної громади Ігор Довірак, — ми почуваємося вже повноцінними господарями. Тим паче що й очікувані кошти отримали з Києва, змогли виплатити зарплатню своїм працівникам.
Д.І.
Популярні новини
МСЕК відходять у минуле. Що натомість?
31 Жовтня 2024
«Я ПОСТІЙНО ВЧУСЯ» ІННА КОЛЕСНИК. ІНТЕРВʼЮ
30 Жовтня 2024