ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

У лютому вартість проїзду у маршрутках Коломиї підвищуватися не буде, а пенсіонерів возитимуть по талонах на мільйон гривень

Прогнозоване підвищення проїзду в маршрутках Коломиї з 1 лютого не відбудеться.

Про це у коментарі "Дзеркалу Коломиї" повідомив заступник голови "АТП" Богдан Малкович.

"З 1 лютого подорожчання не буде. У нас (в Коломиї, - Авт.) - найдешевший проїзд у маршрутках серед райцентрів Івано-Франківської області, - каже Б. Малкович. - Перевезення - це той самий продукт. Ціни, наприклад, на хліб ж зростають... Чому з цього зробили якусь політику?".

У Коломийському районі вартість проїзду зросла ще 19 січня. Там, як пояснюють в "АТП", тариф нерегульований.

У Коломиї ж вартість проїзду має затвердити міська рада. Наразі подорожчання варто чекати не раніше березня, кажуть перевізники.

За попередніми підрахунками, вартість зросте до 5 гривень.

Нагадаємо, на останній сесії міськради депутати проголосували за внесення змін до Програми фінансування видатків на компенсаційні виплати за пільговий проїзд автомобільним транспортом на міських автобусних маршрутах.

Це питання було своєрідним компромісом між перевізниками та владою.

Право на пільговий проїзд згідно з цим рішенням мають учасники бойових дій, ветерани війни, ветерани силових структур, чорнобильці, діти з багатодітних сімей, інваліди I та II групи, діти-інваліди до 18 років тощо.

Пенсіонерам же будуть видавати компенсаційні талони. Як прокоментувала "Дзеркалу Коломиї" начальниця управління соцзахисту Галина Гурак, одна особа за попередніми підрахунками зможе отримати 30 талонів у рік.

Їх будуть видавати з 13 лютого у територіальному центрі управління праці, що знаходиться на Драгоманова, 3.

На це міська влада виділяє перевізникам 1 мільйон гривень на 2017 рік. Тобто кошти, які влада могла направити, наприклад, на ремонт доріг, тепер покриватимуть витрати на перевезення пенсіонерів. Адже з цього року витрати по пільгову перевезенню держава переклала на плечі місцевих рад.

Також кожен перевізник зобов'язався виділити два рейси суто для пільгових категорій у період між 10 та 14 годинами. На такі рейси пільговикам не потрібний талон.

Читайте також: Що влада готує коломиянам у році прийдешнім