1 липня відбулася перша зустріч громадських активістів, аналітиків у сфері економіки, експертів проекту «ПРОМІС», працівників відділу економіки та міських урядників, інформує "Дзеркало Коломиї" з посиланням на прес-службу Коломийської міськради.
"Більшість міських стратегій розробляються технічно, а потім припадають пилом десь на полицях виконкомів, - заявив перший заступник Коломийського міського голови Сергій Коцюр. - Час українцям змінюватися. Треба зрозуміти, що економічний розвиток міста – не красиві слова, а пріоритетні завдання і для управлінців міста, і для самої громади. Сподіваюсь, ця і усі наступні зустрічі не будуть формальними, а стратегія як продукт спільної інтелектуальної праці буде справді працювати на розвиток коломийської громади".
У першому блоці зустрічі консультант зі стратегічного планування проекту для розвитку міст (ПРОМІС) Петро Мавко пояснював особливості процесу створення стратегії. Крім того, консультант презентував соціально-економічний профіль міста, тобто власний аналіз на основі анкетування, яке проводилось раніше.
Проте щодо результатів аналізу у присутніх виникло чимало запитань: чому вибірка опитування обмежилась 100 анкетами, з яких їх заповнили тільки 25 підприємців та керівників підприємств.
Також постало логічне запитання: чому анкетування проводилось не волонтерами проекту «ПРОМІС», а перекинули цю справу на відділ економіки, хоча варто було передбачити грантові кошти на масштабне незалежне опитування з вибіркою хоча би в 0,5% - 1% від кількості населення міста.
- Після засідання, - ділиться начальник відділу економіки та муніципального розвитку міської ради Світлана Сенюк, - ми підготували офіційного листа до керівників «ПРОМІСу». Запропонували створити робочі групи, які проведуть опитування і SWOT-аналіз у окремих галузях (освіта, культура, медицина, економіка, туризм, екологія та ін.) для глибинного визначення пріоритетних напрямів розвитку міста.
Врешті учасники планування стратегії перейшли до практичного блоку. У чотирьох групах працювали паралельно над визначенням можливостей, ймовірних ризиків, сильних та слабких сторін Коломиї. Отож маємо сподівання на добрі стосунки та результативну співпрацю з польськими та канадськими партнерами.
Коломия не є провінційним містечком і тому очікування Коломийської громади значно вищі, ніж це могло здатися на перший погляд.
Відеозаписи засідання робочої групи зі стратегічного планування можна подивитися ТУТ.
Популярні новини
«БОГ МЕНІ ДОПОМІГ!» ІВАННА АРСЕНИЧ. Інтервʼю
25 Липня 2025
День міста Коломиї – 2025 «На Спаса до Коломиї»
24 Липня 2025
iPhone 16 Pro Max: об'єктивний огляд
24 Липня 2025