ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Третя річниця Революції Гідності: у Коломиї пом'янули полеглих Героїв. ФОТОРЕПОРТАЖ

Сьогодні у Коломиї відзначили День Гідності та Свободи. Всіх загиблих Героїв Небесної сотні та війни на Сході вшанували спільною молитвою.

Коломияни згадували, як починалася Революція Гідності, яка змінила хід української історії.

Отець Михайло Арсенич на Майдані був від початку й до кінця, потім - під час поїздки з волонтерською допомогою - потрапив у полон терористів, де перебував 22 дні.

"На превеликий жаль, мало що змінилося. Так вийшло, що ми одних поміняли на інших. Проте ця Революція Гідності довела владі на всіх рівнях, що з народу, який йшов неозброєний на озброєних "беркутівців", не варто жартувати і знущатися, - переконаний о. Михайло. - На мою думку, Майдан довів, що разом ми - сила, яка здатна вибороти Україні національну незалежність, якої прагнули від початку створення української нації".

Іван Каратник з села Шепарівців з товаришем ставить жовто-блакитні квіти до пам’ятника Героям Небесної сотні. Каже, що Майдан - це важлива подія в історії, після котрої відчутно змінилося суспільство.

"Зміни, звичайно, є, - наголошує Іван. - Найголовніше - це те, що змінилися самі люди, хоча, звісно, не всі. Свідомість все-таки більшості людей є іншою. Як на мене, це важливий крок до побудови сильної держави".

З очей витирають сльози матір з донькою, обидві коломиянки, - Оксана Малиновська та Надія Яновська. Вони пригадують події Майдану з великим болем, згадуючи загиблих та постраждалих від рук злочинної влади. Не вагаючись, поїхали  на Майдан усією сім’єю відстоювати свої права.

"Майдан… Ми всі були там одною великою сім’єю… Той дух, який відчули під час перебування на Майдані, не передати словами, - ділиться спогадами Надія.Без перерви прожили на Майдані місяць, потім поїхали трохи до Коломиї, а потім знову до Києва. Спочатку спали просто неба, потім всі згуртувалися і зробили своє наметове містечко "Коломия". За цей час бачили немало, потрапляли у різні небезпечні ситуації".

Мати Надії пригадує, як готувала їсти, як тримала оборону, носила з хлопцями "коктейлі молотова", потрапляла під обстріл, на щастя, кулі були ґумові. Жінка каже, що страху після побаченого вже немає. І додає: після Майдану дуже захворіла, мала проблеми із дихальними шляхами.

"Ймовірно, - припускає, - нас труїли якимись речовинами, бо  ті, хто був зі мною в одній палатці, скаржилися на самопочуття". Донька ж каже: зараз її болить, що над Україною немає мирного неба, бо АТО – це ніяка не операція, а справжня війна, на якій щодня гинуть наші українські захисники.

"Я була на Сході, була у лікарні ім. Мечникова і бачила, у що перетворився Майдан… Хлопці лежать без рук, без ніг... Це війна! Насправді важко за цим всім спостерігати, скільки друзів і знайомих загинуло, після цього всього нема чого боятися. Хочеться, щоб життя людей цінували, і щоб Україна була по-справжньому вільною".

21 листопада 2016 року Україна втретє відзначає День Гідності та Свободи. Свято встановлене на честь початку в цей день двох українських революцій – Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

Читайте також: Дні, які змінили історію: Хронологія коломийського Євромайдану (ФОТО+ВІДЕО)

dsc_7671

dsc_7678

dsc_7697dsc_7711dsc_7681dsc_7686dsc_7669dsc_7701dsc_7709

???????????????????????????????????? ????????????????????????????????????

dsc_7689dsc_7707

????????????????????????????????????

dsc_7684

Олександра ЩЕРБАКОВА-ОЛІЙНИК