ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

"Треба бити по руках". Сесія міськради відреагувала на спалення автомобіля Бордуна

Сьогодні у Ратуші відбулась позачергова 43-тя сесія Коломийської міської ради. На ній депутати обговорювали лише одне, проте дуже гостре питання. Йдеться про серію навмисних підпалів автівок депутатів міської ради.

Безпосереднім поштовхом для проведення позачергової сесії став зухвалий підпал автомобіля начальника міського управління освіти та депутата міської ради від "Самопомочі" Любомира Бордуна, що сталося у ніч на 30 березня.

За останні півроку це вже третій зумисний підпал автівок міських депутатів.

У листопаді горіла машина депутата від "Батьківщини" Сергія Лосюка, а у січні була спалений автомобіль ще одного представника "Самопомочі"  Сергія Проскурняка.

Відкриваючи сесію, міський голова Ігор Слюзар сказав, що в цьому прослідковується тривожна тенденція і слід розглядати лише одна версію -  помста за депутатську діяльність.


"Я би хотів повернутися в історію, коли один із помічників депутат міської ради бігав по депутатах і їм погрожував. Тоді я просив, - звернувся Ігор Слюзар до депутатів, - напишіть, будь ласка, заяву, хоч один. Тоді ви вважали, що це емоції і це не вартує уваги. Кожен такий випадок має підстави для кримінального провадження – це перешкоджання роботі депутата, вплив нетрадиційним методом на роботу депутатів. Тоді ці погрози  пройшли безкарно, а безкарність породжує вседозволеність".

Пізніше зі слів міського голови стало зрозуміло, що мова іде про Віталія Жупанського, який є помічником депутата від "Сводоби" Євгена Заграновського та братом колишнього секретаря міської ради Любомира Жупанського. Окрім погроз депутатам, за словами Ігоря Слюзара, Жупанський молодший ходить по кабінетах ратуші і погрожує працівникам управлінь і відділів та ще й здійснив бійку у стінах міської ради з директором одного із комунальних підприємств.  Міський голова додав, що депутат Євген Заграновський покриває такі дії свого помічника. Після чого між депутатом та міським головою сталася словесна перепалка.

"Ми єдине скликання, яке дозволило говорити з собою у такому тоні, – продовжив пан Слюзар свій виступ. - Якщо ми не будемо бити по руках за будь-які прояви злоби, грубих порушень етичних норм, а тим більше за те, що зараз відбувається з тиском на депутатів через підпали майна, то ми рухаємось в неправильному напрямку".

"Сьогодні одне політичне угруповання розповідає, що вони прийдуть до влади в Коломиї будь-яким способом. Вони навіть не ховаються, вони це декларують публічно. І знаючи їх шлях ще із 90-их - в них інших методів ніколи не було. Сьогодні ми маємо почати супротив тим діям. Навіть в 90-их роках такого собі не дозволяли робити із депутатами міської ради, що дозволяють зараз", - сказав Ігор Слюзар.

Далі слово мав Остап Білейчук, начальник Коломийського відділу поліції. Він повідомив, що розслідування підпалу авта Любомира Бордуна знаходиться на контролі керівництва Національної поліції.

"Даний злочин знаходиться на контролі в центральному апараті Національної поліції. Загалом на території міста та району протягом останніх двох років було 11 підпалів автомобілів та майна, – повідомив головний поліціант Коломиї. - З них 6 підпалів (5 господарств та 1 автомобіль) в Коломийському районі та 5 - у Коломиї. По 6-ти кримінальних провадженнях встановлено осіб, що здійснювали підпали, і їм оголошено про підозру. Ще 5 злочинів не розкриті, і особи, які причетні до їх здійснення, не встановлені". До нерозкритих на сьогодні належать і підпали автівок депутатів.

Міський голова запропонував прийняти звернення до генерального прокурора Ю. Луценка, керівника СБУ В. Грицака та начальника Національної поліції С. Князєва з вимогою взяти під контроль розслідування цих резонансних злочинів та притягнути винних до відповідальності.

Депутати це рішення одноголосно підтримали. У зверненні міської ради, зокрема, йдеться: "15.11.2018 року вчинено підпал автомобіля депутата Коломийської міської ради Лосюка Сергія Петровича, 04.01.2019 року вчинено знову підпал автомобіля депутата Коломийської міської ради Проскурняка Сергія Івановича. У ніч з 29.03.2019 року на 30.03.2019 року вкотре невідомими особами вчинено підпал автомобіля депутата Коломийської міської ради Бордуна Любомира Бориславовича.

З листопада 2014 року не встановлено винуватців підпалу майна депутата Коломийської міської ради Романюка Геннадія Мироновича.

Враховуючи активну громадську позицію, депутатську діяльність вищезгаданих депутатів, розцінюємо це як акт залякування депутатів Коломийської міської ради Івано-Франківської області, посягання на їх здоров’я, життя та конституційні права і свободи та перешкоджання діяльності депутата місцевої ради.

Оскільки це вже третій спалений автомобіль депутатів Коломийської міської ради за останні шість місяців, то це говорить про те, що особи, які вчиняють дані кримінальні правопорушення, відчувають безкарність та безсильність правоохоронних органів, оскільки з жодного кримінального провадження не встановлено винних осіб та не направлено жодного обвинувального акту до суду".

Також у прийнятому зверненні депутати висунули ряд вимог до керівників правоохоронних органів. Зокрема, взяти під контроль розслідування кримінальних проваджень за фактом підпалу легкових автомобілів та майна депутатів Коломийської міської ради, вжити заходи для всебічного та повного у встановленні Законом строки розслідування даних кримінальних проваджень; та забезпечити вчинення всіх необхідних оперативно-розшукових та слідчих дій, спрямованих на встановлення та притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності.АВТОР: Віктор ФІТЬО

Нагадаємо, авто очільника Коломийського відділу освіти підпалили в минулу суботу.