ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Топ-менеджер ковбасної індустрії. ФОТО

Про Василя Мацьківа, керівника фермерського господарства "ДелСо" (скорочено "Делікатеси Сопова"), одного з найуспішніших "ковбасників" Коломийщини нічого не чув хіба що запеклий вегетаріанець. Ковбасними виробами та м'ясними делікатесами Мацьківа ласують усі - від маленьких діток до пенсіонерів.

Фірма "ДелСо" поставляє свою продукцію в усі садочки міста й усі школи. Не відаємо, як цьому підприємцеві вдалося завоювати собі першість у поставках – такі бізнесові тонкощі відносяться до сфери "внутрішньої політики" господарства.

Читайте також: Від кузні до ресторану: у Матеївцях Назар Волощук з власної хати поряд з кузнею зробив гриль-бар з готельними номерами. ФОТО

Від заготівлі молока до виробництва твердих сирів: на Коломийщині створюють фермерське господарство

Підприємство виготовляє понад 100 видів м'ясної продукції, фактично, усе, що з м'яса можна виготовити. Це різноманіття реалізується в торгових точках як нашої області, так і Буковини й Закарпаття. Разом з тим, слід визнати, що реалізація продукції за два останні роки відчутно зменшилася. На те є багато причин.

dsc_7916

Василь Мацьків оволодів своєю справою досконало. А як усе починалося? З чого починалося?

Підприємливу жилку в собі чоловік виявив, мабуть, ще навчаючись на економічному факультеті Чернівецького університету.

"Відтак була праця на  будовах у Сибіру, багато дечого було, але не хочу вас утомлювати, - звужує радіус розмови пан Василь. - У 1993-му ми з дружиною заснували торгову фірму з продажу цукерок. Біля ратуші орендували приміщення під магазин "Цукерня". А, власне, м'ясною продукцією почали займатися від 1996-го року, орендуючи в Коломиї приміщення  для виготовлення ковбас. Починали з 5 - 6 видів. Я часто їздив у Польщу за досвідом аж допоки не навчився виготовляти кращий продукт. Сподіваюся, ви не купуєте польське м'ясо? А чому?..".

У 2000 році Василь Мацьків з дружиною та сином відкрили в Сопові цех з виготовлення ковбас. Закупили на кредитні кошти обладнання, найняли працівників, у їхньому числі фахового технолога з вищою освітою і запустили процес на широку ногу.

dsc_7897

Сьогодні, не зважаючи на спад реалізації продукції, на підприємстві працює до 20 робітників.

dsc_7902

Має "ДелСо" три торгові точки в Коломиї, одну в Отинії, на стадії відкриття - в Івано-Франківську. Постійні й надійні клієнти – два супермаркети у Коломиї.

Цікавимося секретом успіху Василя Мацьківа. Підприємець нічого особливого сказати не може, окрім запевнення у строгому дотриманні усіх стандартів та технологічних процесів. Щоразу після виготовлення продукту сам хазяїн та його син дегустують ковбаси.

dsc_7911

"Але найкращим дегустатором є моя внучка, - зізнається. - Вона полюбляє прибігти в цех і вкусити шматок сосиски. За її реакцією ми бачимо, чи продукт вдався на всі 100, чи на 99 відсотків... А якщо серйозно, то якість повинна бути стовідсоткова. За нею, за якістю, стежать лабораторії в Коломиї та обласному центрі. Нас, виробників м'ясної продукції, перевіряють найретельніше".

"Чому споживачі надають перевагу саме Мацьківу, хоч на Коломийщині працюють чимало виробників ковбаси і всіх перевіряють ретельно?" - запитуємо у пана Василя.

- А чому борщ з однаковими інгредієнтами й однаковим технологічним процесом має різний смак у різних кухарок?..

dsc_7918

Справді, про смаки не сперечаються. Психологія споживача формується іноді незбагненним чином. Найбільше Мацьківи бояться зробити один хибний крок. Бо маленька похибка в торгівлі може мати непоправні наслідки у жорсткому світі конкуренції. Однак, багаторічний досвід - то є велика сила.

Василь Мацьків має ще купу обов'язків. Він є головою ради Асоціації економічного розвитку Коломийщини, головою Федерації волейболу Коломийщини. Захоплюється лижним спортом, нехай і на аматорському рівні. А найголовніше – він бере найактивнішу участь у вихованні двох внучок.

Тепер про несподіване і дуже приватне. Коли ми вже прощалися з паном Василем, у нього заграв у кишені телефон. Приклавши апарат до вуха, чоловік возсіяв: "Можете мене привітати, - щойно в мене народився внук!".

Андрій МАЛАЩУК

Фото: Олександра ЩЕРБАКОВА-ОЛІЙНИК

Читайте також: До автосервісної компанії трьох товаришів на Коломийщині привела юнацька мрія. ФОТО

Читайте також: Фермер і підприємець Микола Томенко з Печеніжина 18 років займається бджолярством: “Це найчесніший і найздоровіший вид діяльності”. ФОТО

Читайте також: Екологічно чисту продукцію зі Спаса продають в Прибалтиці та Канаді: історія успіху