ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Світова практика стоматологічної клініки “M.Dental Lounge”. Ярослав Мельник про сімейну справу

Улюблена справа, навчання у провідних країнах світу, виключно якісна техніка та матеріали, а ще – постійний ріст та вдосконалення. Що ви маєте знати про професійного стоматолога? Принципи лікаря повинні будуватись на якості роботи клініки, професіоналізмі всіх працівників, індивідуальному підході до кожного пацієнта, гарантії роботи, а ще – щирої турботи про кожного. Сьогодні розповімо про досвід успішної стоматологічної клініки нашого міста "M.Dental Lounge", що на просп. М. Грушевського, 45А. Улюблена сімейна справа, яку розвиває вже династія стоматологів. Ярослав Мельник – стоматолог, акредитований лікар-консультант. Разом із дружиною Анастасією Мельник, зубним техніком, черпають досвід та нові знання у багатьох країнах світу, також виступають і як спікери на стоматологічних конференціях країни. Більше про особливість клініки з душею, важливість стоматологічних оглядів та профілактики, конкуренцію, навчання у закритій школі Японії, про всі деталі косметичної та естетичної стоматології – читайте в інтерв’ю зі стоматологом Ярославом Мельником.

Стоматологія – сімейна справа

Мої батьки – медики, тато – стоматолог. З дитинства я мріяв стати стоматологом, як і батько. Навчався в Івано-Франківському національному медичному університеті на державній формі. Після навчання відбувся розподіл студентів-державників для роботи у різних областях. Мені випала Чернівецька, смт Путила. Там, у місцевій поліклініці, я відпрацював 7 років. Це був безцінний досвід, величезний багаж знань і практики. У Путилі тоді не було жодного приватного стоматологічного кабінету. У 2010 році я відкрив там першу приватну стоматологію. Паралельно з роботою у поліклініці працював у клініці мого батька. У той час я познайомився зі своєю майбутньою дружиною Анастасією. Вона також захоплювалась стоматологічною справою та навчалась на зубного техніка. Від початку своєї роботи вона активно й професійно розвивалась та зуміла осягнути величезний обсяг роботи. Дружина стала міжнародним сертифікованим лектором та демонстратором. 

Клініка

Я обрав формат невеликої клініки у Коломиї, оскільки стоматологія для мене – це сімейна та улюблена справа. У нас працює невелика команда, але кожен добре знає свої обов’язки і якісно виконує роботу. Для нас найважливіше – це робити все з душею та великою відповідальністю. Гадаю, в цьому наша перевага та особливість. Маємо невелику приймальню для пацієнтів, де можемо за чашкою кави обговорити майбутній план лікування. Вініри, імплантація з додатковими кістково-пластичними операціями з відновленням об’єму м’яких та твердих тканин, повна естетична реабілітація – наші профільні напрямки. В нашому арсеналі сучасне стоматологічне обладнання. Найбільше пишаюсь вкладенням у високоякісну теоретичну та практичну підготовки. Десятирічний досвід дає можливість оцінити складність роботи і виконати її на відмінно. 

Профілактика та первинна консультація

Завжди наголошую на тому, що найдешевше лікування – це профілактика. Попередивши проблему, можна уникнути болю, затраченого часу та заощадити кошти. Це як необхідна інвестиція. Ще близько десяти років тому пацієнти присвячували лікування до подій: чи до дня народження, або ж Різдва чи Великодня. Та вже зараз пацієнти ділять план лікування на 1 – 3 роки, за потребою. Сучасні пацієнти свідоміші та мобільніші. Багато клієнтів приїжджають з-за кордону по три-чотири рази на рік на певні процедури. Існує самоорганізація щодо догляду за своїм здоров’ям та зовнішнім виглядом. Пацієнти звертаються при гострому болю, дискомфорті в ротовій порожнині чи при естетичних потребах. Зі свого боку, ми завжди звертаємо увагу на тип прикусу, на реставрації які потрібно замінити, чи потрібно додатково зробити рентген обстеження тощо. Ми надаємо повну інформацію про стан ротової порожнини пацієнта. Не закликаємо негайно ж лікувати, ні – ми подаємо картину, застерігаємо чи рекомендуємо. Рішення завжди за клієнтом. При першому візиті робимо знімок всієї ротової порожнини за допомогою дентального фотоапарата, заповнюємо анкету здоров’я, записуємо побажання пацієнта. Завдяки такому опису буде вестися історія стану здоров’я, це особиста документація пацієнта.

Свідома конкуренція

Якщо є напрямки, в яких ми не працюємо, або ж потрібен спеціаліст вузького напрямку – ми завжди скеровуємо до знаних і перевірених нами лікарів. В той же час багато інших фахівців скеровують клієнтів і до нас. Якщо лікаря переслідує мета задовольнити потреби клієнта та забезпечити чудовий стан його здоров’я – він повинен комунікувати та співпрацювати з іншими професіоналами задля спільної мети.

Практика провідних країн

Формуючи принципи нашої клініки, ми орієнтувались на досвіди не однієї країни, а на синтез із десятка відвіданих нами країн. У європейській практиці імпонує доказова медицина. Азія славиться працьовитістю стоматологів. Американська практика – це документальний супровід (гарантії, страхівки та ін.). Як на мене, стоматологія найкраще розвинена в Японії. Японія – закрита країна. Вона багата на стоматологічні продукти, що створені тільки для внутрішнього ринку. А ще, там зосереджена професійна школа зубних техніків. Саме в цій школі, що розташована у м. Осака, мала нагоду навчатись моя дружина. Це чудовий досвід та можливість, яка випадає не кожному. Для того щоб потрапити в цю школу, нам довелось протягом чотирьох років вести діалог з її представниками. Запрошення отримало 16 людей з Японії, двоє з України і по одному з Росії та Узбекистану. Вперше в цій школі проходила навчання українка. Додам, що це недешеве задоволення.

Косметична та естетична стоматології

Велика різниця існує між косметичною стоматологією та естетичною. Перша – це комплексний догляд, результатом якого є рівні білі зуби. Естетична стоматологія – це відбудова природної краси. Моя дружина, будучи в Японії, вивчала цю тематику, а саме будову кожного зуба до найменшої деталі. За рахунок різних керамічних порошків, барвників створюється природний колір зуба. Відбілювання – це косметична процедура. І, як і кожна стоматологічна процедура, потребує консультації лікаря. Індивідуальний підхід до кожного пацієнта – обов’язкова складова лікування. Важливо, що відбілювання якісними матеріалами не впливає на емаль. Ефект триває протягом року. Вініри потрібні впевненим у собі людям. Що ж це взагалі таке? Якщо просто, то вінір – тонка керамічна пластинка, яка змінює колір та форму зуба, шляхом збільшення об’єму. Зуб не втрачає своїх властивостей, тільки змінює колір та форму. Вініри – для людей, котрі розуміють різницю між ціною та цінностями. Термін служіння 20 – 25 років при правильному догляді та контрольними профілактичними оглядами.

Лекторство та навчання

Свою діяльність я поділяю на три напрямки: стоматологічна робота в кабінеті, особисте навчання та лекторство. У ролі спікера виступав у багатьох містах країни, зокрема: Київ, Львів, Вінниця, Чернівці, Хмельницький та інші. Це позитивний досвід, адже є обмін знаннями між лікарями, і ми бачимо, як розвивається стоматологія в країні. Моя дружина також навчає зубних техніків. Зазначу, що Україна – одна з передових серед країн СНД з розвитку стоматології. 4 – 5 квітня відбувся стоматологічний форум "IDF" у Києві, де я виступав у ролі лектора. Проводжу лекції, семінари та практичні майстер-класи від польської фірми "Olident". З турботою про пацієнтів маю наголосити, що потрібно відвідувати профілактичні огляди раз у півроку. Адже це не тільки свіжість та білі зуби, але й запобігання захворюваннь. Також приводити на огляд дітей, оскільки їхні зубки швидше псуються. Приємно, що до нас звертаються та багато років поспіль обслуговуються не тільки коломияни, а й велика кількість пацієнтів з інших областей та країн.  Наша клініка – настільки сімейне місце, що кожен пацієнт нам наче близький родич чи друг. Клієнти приходять ніби в гості. Ми намагаємось створити всі умови для того, аби ви не знали, що таке біль, щоб в жодного з вас не залишалось стереотипу, що похід до стоматолога – це страшно. Саме такою я і бачив клініку: з душею, доброю атмосферою, а головне – з професіоналізмом, якістю та привітністю. Ми ніколи не будуємо бізнес-плани – ми просто лікуємо людей. Це щиро улюблена справа.