ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Стихія завдала шкоди Прикарпаттю на понад 400 млн грн: піку очікують завтра

Голова обласної державної адміністрації під час онлайн-брифінгу розповів про наслідки стихії на Прикарпатті.

Практично у всіх районах спостерігається  значне підтоплення житлових будинків,  дворогосподарств, присадибних ділянок, сільгоспугідь. У результаті стихії у Верховинському районі  відрізаними є 19 сіл, загинуло дві особи та одна людина вважається безвісти зниклою, повідомляє пресслужба ОДА.

Мають місце руйнування захисних дамб, берегів рік, розмив доріг та їх перекриття через зсуви грунту. Так зокрема, вчора у Верховинському районі на ділянці дороги Ільці-Буркут було заблоковано 40 автомобілів із туристами.

Станом на сьогодні вони всі проїхали с. Красник.  Також було заблоковано рух на автодорозі державного значення у с.Микуличин. Станом на даний час  його відновлено, а от проїзд на трасі  Криворівня - Чернівці  -  повністю заблокований. За прогнозами очікуються   сильні опади та подальше значне підняття  рівнів води в річках. Піку стихії очікуємо  на завтра.

«Вчора відбулося засідання  обласної комісії ТЕБ і НС. Утворено постійно діючий штаб із ліквідації наслідків стихії. Органами державної влади та місцевого самоврядування спільно з аварійно-рятувальними службами проводяться першочергові відновлювальні та рятувальні роботи та евакуаційні заходи, уточнюються необхідні суми коштів для поведення робіт, - наголосив Віталій Федорів. - Сума коштів, необхідна для відновлення постраждалих об’єктів та територій, за попередніми оцінками становить більше 400 млн. грн. Нами підготовлено відповідний проєкт листа  до Кабінету міністрів України щодо виділення коштів на подолання цієї ситуації.  Із обласного бюджету також виділено субвенцію в розмірі 1 млн. грн.  та 5 625 л дизельного пального для виконання першочергових заходів із ліквідації наслідків стихії».

До теми: Що робити при раптовому затопленні під час повені, паводка: поради рятувальників

Підписуйтесь на нас у FacebookТelegram та Instagram, щоб отримувати перевірені й оперативні новини.