ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Спецпроект до Дня вчителя “Коломийські альма-матер”: четверта, п'ята і сьома школи

Дзеркало медіа завершує фотопроект до Дня працівника освіти про коломийські альма-матер.

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4 ім. Сергія Лисенка

Торік школі виповнилося 30 років. На даний момент тут навчається 1219 учнів. 110 вчителів забезпечують навчально-виховний процес. Тут поглиблено вивчають англійську мову."Школа має тенденцію до збільшення  чисельності учнів, впродовж 2-х років підряд ми набираємо по 5 класів на паралелі, тому що є дуже багато бажаючих навчатись у нашому навчальному закладі. Що стосується наших випускників, практично 100% продовжує навчання у ВНЗ як України, так і за її межами. В школі я працюю вже 22 роки, викладаю математику та інформатику", - розповідає Віталій Володимирович Галів, заступник директора з навчально-виховної роботи.Учениця восьмого класу Оля Кушляк  каже, що тут цікаво, дуже хороші вчителі, також гарні стосунки з усіма класами, смачно годують. В планах у дівчини вивчити англійську мову і займатись також мистецтвом.Також взяли коментар в пані Олександри, яка якраз забирала свою племінницю  зі школи.

"Я особисто і батьки Єви задоволені, що вона навчається в даній школі. Особливо завдячуємо  вчителю 2-Г класу Тетяні Володимирівні Никофорук, яка віддає своє серце цим дітям, яка розумна, освічена і надзвичайно добра".Також сама учениця Єва каже, що всі предмети подобаються, особливо малювання, як виросте - хоче стати художником.Коломийська ЗОШ №5 імені Т. Шевченка

Школі понад 100 років. Тут навчається 603 учні. Цього року є три  перші класи, 76 першокласників  "Нової українській школи". Тут вивчають англійську, французьку та польську мови."Робота вчителя не з легких, але я дуже щасливий, коли діти цікавляться, задають актуальні  питання, я щасливий, що маю таких розумних дітей, діти – це щастя. З моменту, коли я лише став директором  - це 25 років тому, стали інші діти, гарні діти, розумні діти, психологія відносин змінилась, я часто запитую їх: "Діти, ви чули, щоб я хоч раз кричав, діти відповідають: "Ні". Діти розуміють мову, от за це я люблю їх і іноді себе (всміхається). Люди часто можуть казати: "Такі діти стали" - стали прекрасні діти, це діти, які не мають відчуття внутрішнього страху, проте чомусь в батьків тепер з’являється страх, що в їхніх дітей його немає – нонсенс. Також наша школа у рейтингу коломийських шкіл є третьою по предметних олімпіадах, після гімназії і ліцею, і по відсотковому рейтингу дітей, хто здав на 180 і більше балів  ЗНО,  5-та школа стала першою в Коломиї і  7-ою в області", - розповідає  директор школи Богдан Тадейович Лазор, викладач фізики."Наша школа особлива своїми звичаями та традиціями. Тут на свято Покрови Пресвятої Богородиці учнів початкових класів посвячують в козачата, в школі нас є каплиця, в якій відправляється Свята Літургія, яку служить отець Юрій з катедрального собору УГКЦ. Також щорічно проводяться свята, приурочені Тарасу Шевченку", - розповідає Олена Василівна Харук, заступник директора з навчально-виховної роботи та вчитель зарубіжної літератури.Ольга з 8-Б класу розповідає: "Найбільше я люблю урок англійської мови, тому що саме цей  предмет у наш час є дуже важливий, адже англійська - мова міжнародного спілкування. Системою навчання в школі задоволена. В майбутньому хочу стати журналісткою"."Бути вчителем – це бути зразком для учнів, бути помічником, другом, нести добро, бути порадником. Я мріяла про цю професію з дитинства, в мене ціла сімейна династія вчителів - бабуся, тітка, дядько. Працюю в цій школі 11 років. А загалом 20 років в освіті", - зізнається Алла Вікторівна Вадюк, учитель інформатики в 5-11 класах.

Коломийська ЗОШ І-ІІ ст. № 7

Перші згадки про школу на околиці Коломиї, як філії Головної окружної школи, сягають 1873 року, про це писала газета "Руська правда" за 1875 р.У 1902 р. вона зареєстрована як однокласна мішана школа ім. Святого Володимира. В школі навчалося 250 учнів різної національності.

В 1911 році в теперішньому приміщенні функціонувала докласова школа, в якій навчалися українські, єврейські і польські діти. Наразі тут навчається 242 учні. В першому класі навчається 30 учнів."Нова українська школа у всіх наслуху, я особисто вважаю, що реформа школи давно назріла і  вона йде в правильному напрямку, тому що час змінився, світ змінився, і сучасні діти і їх батьки розуміють, що їм буде потрібно в житті. Важливо, щоб люди могли себе знайти і реалізувати в житті. Найбільшим задоволенням є саме урок, спілкування з дітьми. Родзинкою нашої школи є новий проект, який ми започаткували – це сад на задньому дворі, де діти вчаться садити, щепити, я надзвичайно люблю свій предмет – біологію, і саме такі ідеї, це можливість не тільки вчитись на теорії, а і практично. Природничі науки насправді вимагають значних капіталовкладень. На жаль, на це бракує коштів…Однією із переваг школи є те, що вона невеличка. Тут всі знають всіх. Всі близькі між собою. В малій школі ідеальна освітня атмосфера, ще б трішки допомоги, щоб ми були більш сильніші в фінансовому плані, то було б чудово.

Також як варіативна частина є хореографія, в школі працюють різноманітні гуртки, серед яких драматичний, спортивний. Життя школи не закінчується після уроків. На даний момент викладає 37 вчителів – вчителі досвідчені, більше 50% - вищої категорії,  є молоді вчителі, в яких зовсім інший всесвіт, я захоплений молодими людьми, які справді хочуть і готові працювати і робити зміни, вони зроблять світ кращим", - розповідає   Олександр Миколайович Каленчук, заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель біології, який також крім своєї любові до біології має ще одну - до фотографії.

Деякі з них розміщені в школі. Також у навчальному закладі  з’явились інклюзивні класи, де діти з особливими освітніми потребами, які раніше вчились в інтернатах, мають можливість навчатись в новому освітньому середовищі, в школі серед інших дітей, що є надзвичайно ефективним способом. Також сприяє активній соціалізації цих дітей, а також несе виховний процес для інших учнів.

Поспілкувались також із дітьми, хтось на позакласному занятті робив приклади, хтось вже збирався додому. Арсен і Іван -  люблять фізкультуру, Влад -  математику,  каже, що хоче стати столяром, Богдані ж подобається українська мова, каже, що хотіла б стати лікарем.

 В кожного  свій внутрішній світ і свої  уподобання.  Попереду багато щоденних виборів, доросле життя  та поки всі вони учні, діти, які лише починають свій  життєвий шлях. І хтось осягає, а хтось, можливо, і ні, вагу і цінність тих перших знань, виховання і  навчання в школі.Автор: Віталій Бирчак

Фото: Андрій Каня

Читайте також: Фотопроект до Дня вчителя “Коломийські альма-матер”: гімназія та природничо-математичний ліцей.

Спецпроект до Дня вчителя “Коломийські альма-матер”: перша, друга та десята школи.

Спецпроект до Дня вчителя “Коломийські альма-матер”: третя, шоста і восьма школи.