ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Що подивитись у Сучаві?

Що подивитись у Сучаві?

Сучава, розташована на північному сході Румунії, є містом з багатою історією та унікальною культурою. Відома своїми середньовічними пам'ятками і пейзажами, вона пропонує чудову суміш історичних традицій і сучасності. Нині Сучава є важливим містом, яке продовжує впливати на культурну, соціальну та економічну картину Румунії. Пропонуємо вам своєрідний путівник по Сучаві, який стане в нагоді кожному туристу. 

Історичний огляд: опис пам’ятного минулого Сучави

Сучава тісно пов’язана з Руссю, а відповідно і з Україною. Сьогодні туди курсує автобус Чернівці - Сучава, завдяки якому українці можуть швидко дістатися Румунії. Останнім часом це особливо актуально, адже у місті є міжнародний аеропорт. Але й саме містечко варте того, аби його відвідати. 

Назва Сучави походить від назви річки, на берегах якої вона розкинулася, і, швидше за все, бере своє коріння від слова "сочитися". Історія міста сягає ще часів Середньовіччя, коли воно було столицею Молдавського князівства. Перші згадки про Сучаву датуються 14 століттям. Тоді вона було важливим політичним і культурним центром. 

Під керівництвом Стефана Великого місто стало осередком православної культури. Вплив цих часів все ще відчутний у його архітектурі та культурі. Сучава завжди була бажаною ціллю для незліченних завойовників: турків, татар, мадярів, поляків і, навіть, шведів, а з 1918 року вона є частиною Румунії. 

Основні визначні пам'ятки

Запланували відпочинок у Сучаві? Пропонуємо вам перелік визначних місць, які обов’язково варто відвідати. 

Тронна фортеця

Основною визначною пам'яткою Сучави є вражаюча Тронна фортеця (Cetatea de Scaun), яка прославилася як багатовікова резиденція і місце коронацій правителів Молдови. Її заснував Петро I Мушат на височині, що підноситься на 70 метрів над рівнем річки Сучава. 

Спочатку Тронна фортеця була замком з чотирикутним планом; її стіни на сході та заході мали довжину 40 метрів, а північні та південні — 36 метрів, з товщиною стін у 2 метри. Квадратні башти стояли на кожному куті, а перед стінами був виритий рів глибиною 10 метрів. Стефан Великий, видатний воєвода, перетворив замок Мушата на міцну фортецю. Він побудував додаткове кільце стін, бастіони і значно розширив оборонний рів.

Понад два століття Тронна фортеця пролежала в руїнах. Реставраційні роботи почалися наприкінці 19-го і тривали аж до 21-го століття. Частину фортечних мурів відновили, тоді як головну частину законсервували. Сьогодні вона є захопливим місцем для відвідування, з великою кількістю внутрішніх приміщень, виставок та музеїв. 

Монастир святого Іоанна Нового (Сучавського)

Монастир святого Івана Нового в Сучаві служить як духовний центр міста. Покровителем монастиря є Іван Новий, який був убитий турками у місті Аккерман (теперішній Білгород-Дністровський), де спочатку був похований, але згодом його останки були перенесені до Сучави. Сьогодні реліквії знаходяться у кафедральному соборі монастиря, присвяченому Святому Георгію. Монастир був збудований у період з 1514 по 1522 роки, а собор Святого Георгія є його найстарішою частиною.

Останній вважається зразком молдовського храмового мистецтва, де готичні елементи гармонійно поєднуються з національними традиціями. Внутрішні та частково зовнішні стіни храму прикрашені неперевершеними фресками, які зображують сцени з Біблії. Довгий час цей собор служив як головний кафедральний храм для митрополитів Молдови, а монастир був їхньою резиденцією. Завдяки своїй унікальній церкві Святого Георгія та її фрескам 1993 року монастир Івана Нового, разом з сімома іншими румунськими монастирями і церквами, включений до Списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Церкви Сучави 

У самому серці Сучави височіє велична церква Святого Димитрія, яка архітектурно нагадує (як і більшість готичних молдавських церков) собор Святого Георгія в монастирі Івана Нового. Заснована була в 1534-1535 роках за наказом Петра Рареша, а її величну та яскраву дзвіницю додав наступник Александру Лапушняну. Сьогодні вона є однією з ключових релігійних споруд Сучави, з інтер'єрами, що зачаровують своїми розписами у молдавському стилі.

На бульварі Анни Іпатеску, майже у центрі міста, розташовані дві старовинні молдавські церкви: Воскресенська та Різдва Івана Предтечі. Воскресенська церква має характерний вигляд для місцевих храмів і, під час періоду Австро-Угорщини, була продана римо-католицькій громаді Сучави. Вона знову стала православною у 1957 році.

Церкву Різдва Івана Предтечі часто називають Кокосовою (також відома як церква Бейзад або церква Дами). Її заснував Василь Лупул, родич Богдана Хмельницького, як каплицю Королівського суду. Особливу унікальність церкві додає невелика дзвіниця, що вирізняє її на тлі типових молдавських храмів Буковини. Інтер'єр є доволі компактним через товсті стіни, які обмежують внутрішній простір. Хоча тут відсутні розписи через пожежу, що сталася в минулому, але і без них храм вражає своєю фактурною красою. Відвідування цього місця обіцяє бути незабутнім досвідом.

Основним храмом римо-католицької громади у Сучаві є костьол Святого Яна Непомуцького, розташований у центральному міському парку. Побудований в період 1820-1822 років, коли католицизм був основною релігією в Австро-Угорщині, цей костьол має зовнішній вигляд, що відображає класичні традиції, але всередині вражає своєю розкішшю та оформленням.

Ратуша

У Сучаві також багато старовинних житлових та адміністративних будівель. Серед них варто відзначити Адміністративний палац (ратушу), розташований навпроти костьолу. Ця вишукана будівля модерну була зведена австрійцями в 1902-1903 роках і слугувала муніципалітету та префектурі. Наразі в Палаці розташовані ці установи, а також Музей Буковини. 

Сучасне місто: опис сучасних атракцій

Сучава сьогодні — це не тільки історія, але й сучасність. Тут ви знайдете численні кафе, магазини та галереї. Арт-простори та музичні фестивалі роблять місто привабливим для молоді. 

Після знайомства з культурними та духовними пам'ятками, приємно розслабитися та осмислити нові враження. В Сучаві чимало затишних кафе, де під мелодії приємної музики можна перевести дух. Для любителів шопінгу відмінно підійде торговий центр міста, де представлений широкий асортимент одягу, взуття та аксесуарів від відомих європейських та румунських брендів. 

Природні місця

Туризм у Сучаві не обмежується самим лише містом. Її околиці також багаті на природні красоти.

 • Гори та ліси. Околиці Сучави охоплені мальовничими Карпатами, де можна знайти як покриті густими лісами гірські вершини, так і спокійні зелені долини. Ці гори пропонують чудові можливості для пішого туризму, гірського велосипеду та навіть лижного спорту в зимовий період.
 • Річки та озера. Річка Сучава, яка протікає через місто, додає особливого шарму його ландшафту. Крім того, у регіоні є декілька озер, які служать відмінним місцем для риболовлі, каякінгу та пікніків.
 • Національні парки та заповідники. Поблизу Сучави знаходяться кілька національних парків і заповідників, включаючи Національний парк Рарау-Гедеон. Ці території пропонують неймовірні пейзажі, багату флору та фауну, і є ідеальним місцем для спостереження за дикою природою.
 • Ботанічні сади та парки. У самому місті Сучава є декілька парків та зелених зон, де місцеві жителі та туристи можуть насолоджуватися природою та відпочивати. Ботанічний сад університету Сучави є одним з таких місць, де можна побачити різноманіття рослин та квітів.

Регіон активно розвиває екотуризм і пропонує відвідувачам не тільки ознайомитись з природними красотами, але й взяти участь у різноманітних екологічних програмах.

Їжа та кулінарія

Після того, як ви оглянули всі визначні місця Сучави, варто скуштувати традиційні румунські страви, такі як м'ясний суп «чорбе», «мамалигу» та «сармале». Гастрономічна сцена міста є справжнім відображенням місцевої культури. 

Загалом румунська кухня оригінальна за своїм походженням. Історія Сучави склалася таким чином, що протягом багатьох століть вона потрапляла під вплив європейських, слов'янських народів, тим самим сформувала свою неповторність. Смачно поїсти можна практично в будь-якому ресторані, кафе. Жителі міста дуже привітні, завжди раді гостям. 

Поради для туристів

 1. Транспорт:

 • дістатися до міста: Сучава має міжнародний аеропорт, також доїхати сюди можна залізницею або автобусом з інших великих міст Румунії;
 • пересування по місту: у Сучаві добре розвинена мережа громадського транспорту, зокрема автобуси та таксі;
 • прокат автомобілів: для більшої свободи пересування можна скористатися послугами прокату автомобілів, які доступні в аеропорту та центрі міста.
 1. Проживання:
 • готелі: у Сучаві є широкий вибір готелів від бюджетних до більш розкішних варіантів;
 • сільський туризм: для любителів автентичного досвіду можна обрати проживання в сільських чи гостьових будиночках, особливо у прилеглих до міста селах; 
 • хостели: для молодіжних та бюджетних мандрівників доступні хостели з комфортабельними умовами та доступними цінами.
 1. Культурні особливості:
 • повага до традицій: культура Сучави вимагає проявляти повагу до місцевих традицій і звичаїв, що особливо важливо при відвідуванні релігійних споруд;
 • мова: офіційна мова — румунська, але в туристичних місцях, готелях і ресторанах часто говорять англійською;
 • фестивалі та свята: Сучава відома своїми культурними фестивалями та святами, ви не пожалкуєте, якщо відвідаєте такі унікальні заходи.

Сучава — це місто, де переплітаються історія та сучасність, традиційна культура та природна краса. Відвідавши його, ви не тільки дізнаєтесь багато нового про історію Румунії, але й отримаєте незабутні враження від гостинності та культурного різноманіття. Сучава чекає на вас, щоб відкрити свої таємниці та подарувати незабутні моменти!