ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Різдвяний ярмарок, який вперше організували в Коломиї, став епіцентром святкувань. ФОТО

Вперше під час новорічних та різдвяних свят у Коломиї почав діяти ярмарок, який став епіцентром святкувань у середмісті. Захід став можливим за ініціативи громадської організації «Коломийські атракції». Ярмаркове містечко розмістили на площі Шевченка. Це місце має стати територією родинного відпочинку під час зимових свят.

Ідея виникла ще декілька років тому, проте втілити її у життя вдалося тільки цьогоріч. Практика проведення ярмарків довела, що такі заходи є чудовою платформою для презентації вітчизняного, зокрема місцевого, виробника. Також встановлення ярмарку, як наголошують організатори, частково має розв’язати проблему зі стихійною торгівлею у середмісті.

Ярмарок покликаний стати традиційним місцем зустрічі коломиян і гостей міста не тільки на час різдвяних свят. У планах проведення таких ярмарків у середмісті тричі на рік – ще також на Великдень і на храмове свято. Міська влада підтримує ініціативу організаторів, пише "Дзеркало Коломиї".

«Ми ставимо собі за мету збільшити туристичну привабливість Коломиї. Передовсім для того, аби показати наше місто через фестивалі, ярмарки, концерти», – розповіла Софія-Надія Віконська, організатор «Різдвяного ярмарку».

Дерев’яні будиночки, де проходить торгівля, виготовили за кошти меценатів. Зараз міська рада працює над формуванням комунального підприємства, яке в майбутньому займатиметься виготовленням та здачею в оренду «яток» для торгівлі. Натомість ГО «Коломийські атракції» буде організовувати фестивальну частину ярмарку – залучення майстрів, творчих колективів і т.д.

Голова ГО «Коломийські атракції» Василь Лабич напередодні відкриття ярмарку запросив до співпраці й активних коломийців. Так небайдужі містяни разом долучилися до святкового оформлення «яток».

[caption id="attachment_5481" align="alignnone" width="3544"]Фото: Руслан Остащук Фото: Руслан Остащук[/caption]

Коломияни і гості міста мають змогу не тільки пройтися різдвяним ярмарком, де можна придбати для себе чи у подарунок рідним традиційну різдвяну випічку, національні продукти і сувенірну продукцію, а також поколядувати і навіть проїхатися бричкою. А зігрітися від холоду пропонують глінтвейном.

На ярмарку можна також придбати ялинкові прикраси й цікаві сувеніри від бренду «Кобза», скуштувати домашні пряники Світлани Стефак, є на ярмарку й вироби із воску – свічки, мед, мило, які продукує Ірина Дутова.

Також у спеціально оформленій фотозоні коломийці мають можливість зазнимкуватися самим або ж у колі рідних і друзів. «Присідайте на затишний давній куфер, вкритий автентичними веретами, та знимкуйтеся з близькими людьми!» – закликає фотограф Руслан Остащук.

На території ярмарку панує різдвяний дух – лунають колядки, а з настанням сутінок поблизу атракції можна насолоджуватися виступами вертепів.

Різдвяний ярмарок на площі Шевченка став першим млинцем, але не гливким. Є надія, що коломийський ярмарок з часом набиратиме обертів за прикладом львівського, або ж європейських міст. Перші кроки, власне, для цього вже зроблені.

Торгівля на ярмарку триватиме ще до Водохреща, 19 січня. Тож організатори закликають поспішати насолодитися зимовими святами сповна.