ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Правильне схуднення: як втратити вагу без шкоди здоров’ю?

Правильне схуднення: як втратити вагу без шкоди здоров’ю?

Сучасне суспільство є дуже критичним та необачливим у висловах. Всі завжди у кожному помічають недоліки та ніколи не втрачають можливості їх озвучити. Це можна простежити як в прямих текстах так і в сарказмі чи жартах. Найчастіше всім прилітає щодо лишньої ваги та фігури , яка не вписується в кимось придумані ідеали краси. Тому зрозуміло, що людина яка чує коментарі щодо свого зовнішнього вигляду буде почувати себе дискомфортно , а згодом захоче схуднути обравши дієту або відмову від солодощів , випічки чи молочних продуктів. Звичайно що тримаючи себе в жорстких рамках ви дійсно схуднете , але чи задумувалися ви про те, що кожне з таких схуднень є неефективним та шкідливим для вашого здоровя? Пропоную розібратися чому.

Потрібно змінювати спосіб життя не на кілька днів , а на все життя. Сертифікована нутриціологиня Томенчук Дарія стверджує , що дуже погано ставиться до швидких схуднень , адже це короткотривала історія. Людина , яка дуже швидко скидає свою вагу , потім так само швидко і набирає її. Для нашого тіла такі дії - величезний стрес , бо він не розуміє що відбувається. Тобто ми кожного дня їли нормально , а тут почали себе обмежувати , недоїдати й при цьому виконувати ту саму фізичну активність. Тоді організм починає всім запасатися, щоб коли така ситуація повториться , він міг звідкись брати енергію. У висновку вага знову повертається.

Я як нутриціологиня раджу обирати корисні шляхи схуднення , аби це було здорово та довготривало. Тоді окрім втрати ваги ми ще й покращимо свій фізичний та психологічний стан. Звичайно це затяжний процес , але він є набагато дієвішим , ніж дієта на 7 днів після якої все повернеться назад. Потрібно змінювати спосіб існування не на кілька днів , а на все життя.” Перед тим як починати цей нелегкий шлях, мусимо зясувати причини появи лишньої ваги. Адже вони можуть бути різними від надмірного споживання простих вуглеводів на кшталт солодощів та пшеничних виробів до проблем зі щитовидною залозою. Тому потрібно добре проаналізувати свій спосіб життя та зрозуміти , що саме треба змінювати.

Наступний крок який пропонує Дарія це покласти собі правильну мету. Тобто зрозуміти , що саме ми хочемо отримати в результаті.

Не варто починати зміни свого тіла через сторонніх , які послуговуються лише певними наративами . Треба самому бути готовим до цього. Найкраще дивитися на цю проблему крізь призму свого здоровя , коли надлишкова вага сприяє розвитку хвороб. Також не раджу худнути з ненависті до себе , хоча розумію , що дуже легко сказати фразу: “Себе треба любити , коли насправді зробити це вельми складно. Але потрібно полюбити своє тіло і якщо трансформуватися , то тільки для себе. Тож варто добре все обдумати й лише тоді , коли ви усвідомите вашу ціль - починати шлях.

Ваша тарілка має бути збалансованою

Зазвичай втрата ваги починається з харчування та на 80% від нього залежить. Наш раціон повинен бути не лише здоровим , а й збалансованим. В першу чергу треба споживати продукти, які містять багато білка , адже вони є незамінним будівельним матеріалом у нашому організмі. Не варто й забувати про жири , які відповідають за наш гормональний фонд. Важливо розрізняти насичені (кокосова олія , сало , смалець й т.д.) та ненасичені (оливкова олія , авокадо,горіхи й т.д.) жириїх має бути порівну. Однак такі продукти є калорійними , тому споживати їх у великій кількості не можна. Також потрібно памятати про вуглеводи , які є джерелом енергії для нашого тіла . Це різні крупи та вироби з цільного зерна (паста з твердих сортів пшениці , хліб , лаваш). Ну і звичайно клітковина, яка потрібна для нормального процесу травлення, вона міститься у фруктах та овочах. Тобто на вашій тарілці не можуть бути присутні лише гречка або салат – має бути все , але у правильній пропорції:

25% - білки й жири

25% - складні вуглеводи

50% - клітковина

 Солодка залежність

Для багатьох поява лишньої ваги це наслідок надмірного споживання солодощів. Щоб позбутися цієї звички Дарія рекомендує виявити причину тяги до солодкого. Це може бути нестача магнію чи хрому , інсулінорезистентність або ж психологічна залежність. Ми маємо усвідомити , що велика кількість цукру погано впливає на здоровя та почати з цим боротися. Втім повністю відмовитися не вийде , адже цей продукт є повсюди. Наприклад у вигляді фруктози у фруктах. Просто потрібно надавати перевагу корисним смаколикам , у складі яких немає доданого цукру.

А взагалі спробуйте для себе три дні пожити без цукерок і ви побачите , як нормальна їжа очистить рецептори й улюблений тортик уже не буде таким смачним як раніше.

Та найголовніше виконувати все поступово , тут працює таж схема як і при швидкому схудненні. Якщо раптово перестати їсти солодке , яке організм звик отримувати кожного дня і почати себе обмежувати – ви почнете зациклюватися на їжі та думати про неї повсякчас. Таким чином можна заробити собі психологічні порушення. Щоб цього не трапилось потрібно мати міру. Захотіли чогось солоденько – зїли. Адже наш організм потребує всього і відмовляти йому в чомусь не варто. Варто запамятати що немає продуктів , від яких ми набираємо і худнемо - є лише ті , які приносять користь або шкоду нашому організмуНа кінець Дарія радить більше дізнаватися про здоровий спосіб життя , щоб не просто взяти й заборонити собі певні продукти, а вичерпно пояснити , яку шкоду вони нам приносять , якщо споживати їх кожного дня. А головне , робити все через любов та повагу до себе тоді буде і схуднення і з’явиться та іскринка в очах” Підсумовуючи можна зрозуміти що здорове схуднення – це не так важко , як ми собі уявляємо. Адже якщо дійсно є мета , то всі зусилля підуть на користь вам та здоровю , яке є найголовнішою цінністю людини. Просто треба захотіти змін.

 

 

Матеріал підготувала Яворська Іванна