ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Посадовець з ратуші продовжує "збирання земель"

Один раз випадок, два – тенденція, три – закономірність. Маємо черговий, вже третій, земельний скандал, пов'язаний із секретарем міської ради Любомиром Жупанським. Як і у двох попередніх, його та брата Віталія звинувачують у намаганні захопити чужу землю.

Цього разу жертвами стали коломиянки Надія Хома та її донька Ольга. Пані Надія зареєстрована за адресою: вул. Моцарта, 68, а її донька є офіційною власницею земельної ділянки біля будинку. Як розповіла пані Надія, вона проживає за вказаною адресою з 1984 року. В інвентарній справі за будинком було закріплено 30 сотих землі, якою сім’я користувалася, засаджували її та обробляли. Однак офіційно її не приватизували, пише "Дзеркало Коломиї".

Так склалося, що Надія Хома, як і багато інших коломийських жінок, поїхала на заробітки до Італії. Саме тоді і почалося найцікавіше. Міська рада за рахунок землі пані Надії виділила 2 ділянки по 10 сотих одному з тодішніх депутатів міської ради та його товаришеві. Коли це сталося, жінка вирішила офіційно узаконити своє право на землю і написала заяву до міської ради. На сесії на ім’я Ольги Хоми було офіційно виділено земельну ділянку розміром 10 сотих. Це було у 2010 році.

Тоді ж до пані Надії підійшов Віталій Жупанський-Дервеніс і повідомив, що купив сусідню земельну ділянку, записав її на Тетяну Жупанську (колишню дружину теперішнього секретаря міської ради) та вимагав передати йому 5 сотих землі, що вже належала дочці Надії Хоми. Пояснював це тим, що йому потрібно вирівняти свою ділянку. Жінка, звичайно, категорично відмовилася. Після цього на деякий час все заспокоїлося.

Вже у 2015 році Ольга Хома почала виробляти документи на ділянку, яку їй виділила міська рада у 2010 році. Коли ж вона прийшла у земельний відділ, щоб виробити акт на право власності, їй відмовилися видавати документи, оскільки на її ділянці є накладка. Виявилось, що на 5 сотих із 10 документи вже має… так, правильно, Віталій Дервеніс-Жупанський.

Надія Хома підозрює, що документи він отримав протизаконно. Адже виробляв їх після рішення Коломийської міської ради про виділення 10 сотих землі на ім’я Ольги Хоми. І якщо ця ділянка за рішенням сесії вже була приватною власністю, то ніхто не міг би частину цієї ділянки передати іншій людині.

Радилася жінка і з юристами. Вони запевняють, що це приклад неправомірних дій і порадили звернутися до суду. Надія Хома повідомила, що так і зробить.

Як бачимо. ситуація аналогічна двом попередніми земельними скандалами – по вулицях Моцарта, 47 та Костомарова з гаражним кооперативом «Ветеран-Ч».

Таке собі «збирання земель» сім’єю Жупанських, яке чомусь активізувалося тільки після обрання Любомира на посаду секретаря міської ради.

Віктор ФІТЬО
Читайте також: “Я тебе порву зубами”: черговий земельний скандал у Коломиї