ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Поліція Івано-Франківщини закликає водіїв не сідати п'яними за кермо

Кожен має змогу вплинути на ситуацію на дорозі і не допустити, щоб родич чи знайомий у стані, нехай навіть легкого сп’яніння, сів за кермо.

Попри все, безпека на дорогах залежить найперше від самих водії, наголошують у секторі комунікації поліції Івано-Франківщини.

За керування транспортним засобом у нетверезому стані для водіїв передбачений штраф у розмірі 10 200 гривень з позбавленням права керування на один рік.

За повторне протягом року порушення накладається штраф у розмірі 20 400 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки.

Водіям, які уже двічі протягом року притягувалися до відповідальності за водіння у нетверезому стані, і знову вчинили таке порушення загрожує штраф у розмірі 40 800 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк десять років.

Нагадаємо, 22 листопада 2018 року Верховна Рада посилила кримінальну відповідальність за керування транспортними засобами у п’яному вигляді.

Законом внесено норму до Кримінального кодексу (до статті 286-1) щодо керування транспортом у стані сп’яніння, це діяння віднесено до кримінального проступку. Відтепер нетверезим водіям загрожує від 17 до 34 тисяч гривень штрафу та позбавлення прав на термін до 3 років, а за повторне правопорушення – штраф 51 тисяча гривень. Закон про нові штрафи для нетверезих водіїв стане чинним з 1 січня 2020 року.