ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Підгайчики планують об’єднати 7 сіл в ОТГ: деталі

У 2020 році повинна закінчитись реформа з децентралізації. Але досі багато населених пунктів в Україні не вирішили, до якої громади приєднатись, або ж де утворити центр.

          На Коломийщині, наприклад, такою є Підгайчиківська громада. Два роки тому тут вже проводили збори селян, щоб вирішити це питання, але до компромісу не дійшли. Тоді була пропозиція об’єднатися з Матеївцями, але громада Підгайчиків проти. Запропонували приєднати до себе ще кілька сіл й утворити центр в їхньому населеному пункті.

Два роки минуло, а справа не зрушила з місця. Виділений час на реформу спливає, тому  питання підняли знову. 17 березня сільська рада Підгайчиків скликала селян, щоб висунути стару пропозицію: утворити в цьому населеному пункті центр ОТГ  й приєднати до неї,  Загайпіль, Назірну, Кобилець, Ценяву, Джурків та Пищаче.

Підтримує об’єднання й депутат районної ради Роман Костюк:  “Підгайчики ніколи не пасли задніх. Підгайчики завжди були першими та найкращими. Тут є все, що необхідно, щоб створити ОТГ і навколо себе об’єднати села. Зараз у Верховній Раді готується ряд змін і доповнень до закону про територіальні громади. Тому якщо не створити громаду зараз, потім Підгайчики підуть за планом перспективного розвитку сіл до Гвіздця”.

На сході селян в Підгайчиках був представник Загайполя в особі сільського голови: “Центр у Підгайчиках нам буде найвигідніший по всіх послугах, як географічно, так і фізично. Ця громада для нас була б найкраща”, – зазначив Василь Довганюк.

Представників інших населених пунктів не було. Сільська голова Підгайчиків Лідія Марусяк запевнила, що всі вони були попереджені й запрошені.

Підгайчиківська громада проголосувала одноголосно за те, аби стати центром ОТГ. Тепер чекають рішення інших сіл.

Ярина БАЛАБАНИК