ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

В селі на Коломийщині відремонтували дзвіницю та здійснили благоустрій церковного подвір’я за 250 тис грн

Матеївецька об’єднана територіальна громада виграла проект на конкурсі ініціатив карпатських громад зі збереження та відновлення історико-культурної спадщини. На його реалізацію виділено 250 тисяч гривень.

За ці кошти в селі Замулинці відремонтували дзвіницю та здійснили благоустрій церковного подвір’я. Проект було написано та підготовлено фахівцями Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття. Про це повідомив голова територіальної громади Петро Книшук.

"Спільно з Агенцією розвитку ОТГ Прикарпаття написали проект з відновлення дзвіниці та подвір’я церкви "Перенесення мощей святого Миколая", що у Замулинцях. Храм було збудовано ще у 1839 році. Храм є живою історією села Замулинці та візитівкою усієї територіальної громади. У 2017 році під час повені дах дзвіниці було сильно пошкоджено, будівля перебувала в аварійному стані. З огляду на це,  ми прийняли рішення підготувати проект, а за виграні кошти здійснити ремонтні роботи.

Проект здобув перемогу, а обласною радою виділено 250 тис гривень. Реалізувавши його, на території храму було здійснено цілий комплекс робіт. Зокрема, проведено капітальний ремонт даху дзвіниці, здійснено роботи з відновлення каплички, благоустрою території, а також облаштування квітників. Ми відновили нашу святиню", — говорить Петро Книшук.

Виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Максим Чопей наголосив, що Матеївецька об’єднана територіальна громада є однією з найуспішніших ОТГ із написання та реалізації проектів. За його словами, тільки за два роки існування громади – в ОТГ вже реалізовано понад 100 проектів.

"Проектна діяльність – це можливість залучення додаткового фінансового ресурсу для розвитку ОТГ, а також можливість вирішення нагальних проблем. У Матеївецькій ОТГ  активно використовують нову управлінську технологію – проектний менеджмент", — сказав він.

Максим Чопей також додав, що пресслужбою Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття виготовлено промо-ролик  про реалізований проект. Відеороботу представлять громадськості вже наступного тижня у соціальних медіа та в місцевих засобах масової інформації.