Реформа децентралізації, здійснювана українським урядом, сьогодні багатьма експертами оцінюється як найважливіша і найуспішніша серед усіх реформ, започаткованих після Євромайдану.
Її ключова мета — кожна людина повинна жити в самодостатній і спроможній громаді. І ми це зробили – передали повноваження, ресурси, відповідальність.
Про це заявив віцепрем’єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, інформують в ІФ ОДА.
"З початком децентралізації у 2014-му році країна мала 10 998 сільських, селищних, дрібних міських громад. Сьогодні з них — 4 277 об’єдналися у 924 спроможні громади. Тобто, вже приблизно 40 відсотків об’єднан", — заявив Геннадій Зубко.
За його словами, вже в цьому році має бути завершена розробка перспективних планів, що покажуть якою буде країна після завершення об’єднання громад. Цей загальний перспективний план сформований вже на 85% території України. А отже абсолютно реальним є завдання – сформувати 100 % покриття перспективними планами всієї території України до кінця цього року.
"Якщо брати найбільш оптимістичний сценарій, коли всі громади стануть спроможними, то це приблизно 1400 громад. Якщо взяти той перспективний план, який ми маємо сьогодні, то там приблизно 1540-1550 громад. Вони трішки дрібніші, але це той перспективний план, який нам зараз показують області. Тобто ми однозначно проходимо точку неповернення", — зазначив Зубко.
Він підкреслив, що важливим завданням є не тільки об’єднати громаду, а й побудувати систему менеджменту, яка б дала можливість для розвитку.
Нагадаємо:Сім прикарпатських громад отримають допомогу для створення ЦНПАів
Читайте також:П’ять прикарпатських громад отримали гранти на створення власних громадських просторів