ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

П’ять прикарпатських громад отримали гранти на створення власних громадських просторів

Днями завершився відбір громад області, які візьмуть участь у навчанні та створенні власних просторів, отримають ресурс для їх облаштування та проведуть там перші власні події.

 На конкурс для участі у проєкті "Зміцнюємо громади, об’єднуючи Україну" надійшло 28 заявок від активних громад, інформує ГО "Молода Просвіта".

Проєкт організовує Івано-Франківська обласна організація "Молода Просвіта" за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Перемогу в конкурсі за рішенням експертів здобули громади міста Бурштин (Галицький район), селища Делятин (Делятинська ОТГ, Надвірнянський район), села Старий Мізунь (Вигодська ОТГ, Долинський район), села Нижній Струтинь (Рожнятівський район) та села Джурів(Снятинський район).

“Ми отримали заявки від громад з 12 районів. Найбільше – половина від загальної кількості, від об’єднаних територіальних громад, ще третина – від сіл”, – говорить керівниця проєкту Євгенія Бардяк.

Кожну громаду представлятимуть по 8 активістів, яких оберуть додатково. Аби взяти участь у наступному етапі відбору, усі зацікавлені меншканці з Бурштина, Делятина, Старого Мізуня, Нижнього Струтина та Джурова мають заповнити анкету до 11 серпня включно.

“Активісти з кожної громади сформують команди, які протягом серпня-листопада пройдуть три триденні навчання, – додає Євгенія Бардяк. – Перші тренінги відбудуться у Франківську вже 18-23 серпня, на яких учасники працюватимуть над формуванням цінностей та маніфестів майбутніх просторів, познайомляться з діючими громадськими просторами у місті Івано-Франківську”.

Усі витрати на навчання, доїзд та проживання учасників проєкту покривають організатори. Найбільш активні з кожної відібраної громади матимуть можливість поїхати на схід України і познайомитися з успішним досвідом розвитку громадських просторів протягом останніх п’яти років.

Створені учасниками проєкту громадські простори отримають деяке обладнання, інвентар та до 10 000 грн на реалізацію власних ініціатив, що сприятимуть розвитку соціальної толерантності. Проєкт триватиме до грудня 2019 року.

 Нагадаємо:Сім прикарпатських громад отримають допомогу для створення ЦНПАів