ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Не встигли розмитнити автомобілі на іноземних номерах – тепер платитимете штраф

Пільговий режим розмитнення автомобілів закінчився 22 лютого 2019 року. Це означає, що розмитнення транспортних засобів особистого користування в подальшому здійснюється за повною ставкою акцизного податку. Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики наразі заявив, що пільговий термін продовжувати не збираються.

Йдеться про закони України №2611 та 2612, які передбачали розмитнення автомобілів за коефіцієнтом 0,5, що становить половину акцизного податку. Розмір ставки акцизного податку за відповідний транспортний засіб визначався за встановленою формулою, яка включає в себе базову ставку, коефіцієнт двигуна та коефіцієнт віку.

"З початку встановлення пільгового режиму щодня ми розмитнювали понад 50 автомобілів. Вік цих автомобілів становив приблизно 10-15 років. Працювали понаднормово, оскільки був чималий ажіотаж", – розповідає Юрій Іваськів, начальник митного поста "Коломия" Івано-Франківської митниці ДФС.До теми: "Дешеве” розмитнення євроблях закінчується. Хто не встиг – влітає у копійку.

До 24 травня громадяни України мають можливість узаконити перебування автомобіля на іноземній реєстрації на території країни, тобто оформити митну декларацію та поставити на облік. Після 24 травня українці тільки в окремих випадках мають право ввозити автомобілі особистого користування на іноземних номерах без присутності його власника. Закон чітко прописує штрафи за порушення терміну перебування транспортного засобу на єврономерах. Це:

– від 10 до 20 діб – 17 тисяч гривень;

– від 20 до 30 діб – 85 тисяч гривень;

– більше 30 діб – 170 тисяч гривень або конфіскація автомобіля за рішенням суду.

"Закон також прописує чітку взаємодію між поліцейськими, митниками та прикордонниками. Відтепер перевіряти автомобілі на іноземних номерах матимуть право і поліцейські. Ті, які вчасно не розмитнили або не вивезли за межі України автомобілі, змушені будуть платити доволі великі штрафи", – пояснює Юрій Іваськів.АВТОР: Соломія МАРДАРОВИЧ

Читайте також: З травня зросте відповідальність за використання нерозмитнених авто: що треба знати коломиянам.