ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

"Дешеве" розмитнення євроблях закінчується. Хто не встиг - влітає у копійку

22 лютого закінчується термін пільгового розмитнення так званих євроблях - вживаних автівок з європейською реєстрацією. Хто до 22 лютого не встиг, платитиме не половину, а повну вартість усіх акцизних податків на митниці. А загалом кінцевий термін розмитнення - до 24 травня. Тих, хто не вклався до цього терміну, чекають шалені штрафи. Начальник митного поста Коломиї Юрій Іваськів каже, що в останні дні пільгового розмитнення ажіотаж спав. Хто хотів розмитнити - розмитнив. Встановити ціну розмитнення допомагають клієнтам брокери. На ціну розмитнення впливають різні чинники, серед них - рік випуску автівки. Через коломийський митний пост найчастіше перевозять машини 2000 - 2005 років випуску, найбільше - з Польщі та Литви. Перевозять авто віком не старші 1995 року. Віковий коефіцієнт сильно збільшує вартість авто.
Та все це - верхня частина айсбергу під назвою "розмитнення євроблях". На Коломийській митниці наразі ніхто нікого не впіймав за руку в нечесності провадження процедури розмитнення, хоч скарг було чимало ще в листопаді. Біля митниці стояли власники євроблях, які не погоджувалися з митними нарахуваннями. Врешті ажіотаж спав. Однаково, нікому нічого не доведеш."На митниці як хочуть, так і нараховують, - зізнався журналістові "Дзеркала" один з власників євроблях. - Багато вирішує візуальний огляд машини".А корупційних схем на митницях придумано безліч, - пояснив нам один з колишніх профі - перегонщиків авто з-за кордону. Наприклад, робота під прикриттям місцевих органів соціальної опіки. У Європі шулер купує авто нібито від якоїсь благодійної організації в Україні. Розмитнення у такому випадку - за найнижчими тарифами. Благодійна організація у свою чергу віддає машину "бідному" клієнтові. А вже той клієнт передає автівку, кому треба. Інша схема: привозять на митницю лише кузов, а всі запчастини ідуть слідом за ним з малим податковим навантаженням. У спеціальному цеху авто збирається і реєструється в МРЕВ ДАІ. Можна ввезти також авто без коліс і так його розмитнити. А колеса відтак прикручуються. Для нечистоплотних працівників митниці євробляхи - клондайк. Наприклад, митник може записати неіснуючі пошкодження, і вже ціна розмитнення для клієнта паде. Можна неправдиво записати вік авто, можна вказати в документах, що авто є цілком нове, можна вказати на неіснуючі несправності й ще багато дечого "можна"... Ну гаразд. З "трудами многими" машину розмитнено. Гора з плечей звалилася, гаманець став тоншим. Залишилося отримати техпаспорт і вітчизняні номерні знаки в МРЕВ, якого реорганізовано в Коломийський територіальний сервісний центр. Тут ви потратите кілька годин, черги великі. Головний спеціаліст КТСЦ Андрій Мазур нам зізнався, що роботою сервісний центр просто завалений, працюють усі дні тижня, крім неділі. Вдвічі збільшилася реєстрація автівок. Мають у наявності номерні знаки всіх областей України. Вартість послуги 580 грн.99 коп. Іноді у власників автівок виникають проблеми з законністю придбаного авто, кажучи простіше, намагаються зареєструвати автівки, які перебувають у розшуку, тобто, крадені. Таку машину відразу вилучають. А хто не зареєстрував євробляху, може собі кататися й на європейських номерах, але нехай буде готовим, що його на кожному кроці зупинятимуть поліцейські для марудної перевірки. Як бачимо, розкіш купити для себе десь у Польщі чи Литві дешевого залізного коня вартує нервів, часу і грошей.  Чому так? Де ж дохла кішка закопана? Чому в нас не може бути, як у європейських сусідів, у яких усе прозоро й чесно? Можна пуститися в довгі міркування. Більшість автолюбителів переконана, що в Україні процвітає автокорупція від необгрунтованих й нерозумно завищених ставок розмитнення вживаних іномарок. З високих трибун заявляють, що високі митні акцизи змусять стимулювати вітчизняне автовиробництво. Але ж його однаково нема.
АВТОР: Іван ДЖИНДЖУРА Читайте також: Щодня коломияни розмитнюють по 40-50 “євроблях” і ставлять їх на облік. Економимо ваш час: підписуйтеся на наш канал у Телеграмі – там публікуємо тільки 2-3 найважливіші новини за день!