ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

На Прикарпатті вшанували Героїв Крут та Героїв сучасності, які віддали життя за Україну. ФОТО

Сьогодні на Прикарпатті вкотре пролунав «Дзвін пам’яті» за всіма захисниками України, які віддали життя у боротьбі за нашу державу. Вже стало традицією кожної останньої суботи місяця у рамках проведення загальнонаціональної акції «Дзвін пам’яті» вшановувати пам’ять Героїв, які віддали свої життя в російсько-українській війні за нашу з вами волю та свободу.
У спільній молитві за участю керівництва області, духовенства, військових, ветеранів російсько-української війни та родичів загиблих Героїв, вшанували пам’ять всіх захисників України, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.
Також цього дня згадали героїв Крут. Для України тепер, як і понад сто років тому загроза однакова. Захисники держави виконували в бою під Крутами по суті те саме завдання, що й нині військові під Донецьком, Запоріжжям, у Бахмуті і по всій лінії розмежування. Хоча умови дещо різняться – ми тепер стали міцніші.
«Ми нині маємо те, про що у 1918-му попередні покоління й не думали. Подвиг студентів, які полягли у бою на Чернігівщині 1918 року, став символом героїзму української молоді у боротьбі за незалежну Україну. Вони призупинили наступ більшовицьких військ на столицю України, що дало можливість евакуювати уряд Української Народної Республіки і продовжити переговори, які завершилися підписанням Брестського миру, – зазначив у своєму виступі перед присутніми заступник голови облдержадміністрації Віталій Ільчишин. – Пам’ятаймо мужність молодих людей, які мріяли і боролися за сильну Українську державу. Символічно, що саме у ці важкі для України часи, ми віддаємо данину шани героям Крут, усім, хто в різні роки, та й сьогодні, відстоює інтереси українців: інтереси державності, свободи та незалежності. Слава Україні! Героям Слава!».
Зазначимо, що під час сьогоднішнього заходу родинам загиблих Героїв вручили почесні нагороди - ордени «За мужність» ІІІ ст. та медалі «За заслуги перед Прикарпаттям».
A після поминальної панахиди до стели пам’яті представники влади поклали заупокійні свічки.